Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A rizstej és a zabtej alapízre...

A rizstej és a zabtej alapízre szinte ugyanaz. A szója illetve a mandula már más ízhatás?

Figyelt kérdés

Nekem ez a kettő nem igazán jött be. Van értelme kipróbálni a szóját vagy a mandulát?


Mondjuk a zab még iható, csak nem finom. Mármint megittam, de a rizset viszont kiöntöttem, mert az szinte ugyanaz csak intenzívebb.


2014. dec. 22. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A mandulának "magos" íze van. Ha nem úgy gondolsz rá, mint tejre, hanem mint magból sajtolt italra, akkor szerintem finom.


Általában a tejpótlékoktól nem szabad a tej ízét várni, mert nincs bennük se laktóz, se tejzsír, így csak csalódás lesz. Inkább úgy kell nézni, hogy a sima vízhes képest miben másabb az íze.

2014. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rizstej nekem sem ízlett, de talán a mandula finomabb lehet.
2014. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak rizstejet iszom és szerintem teljesen más az íze, mint a zabtejé. A rizstej sokkal édesebb. Egyébként csak kávéhoz iszom, illetve desszertet készítek belőle. Ha simán akarod inni a tejet, akkor szerintem nem lesznek jók ezek a gabona, mag alapú tejek.
2014. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

vettem mandulát és szoját is, utóbbit még nem kóstoltam mivel hozzá tartom a legnagyobb reményeket, mivel azt mondják, annak van némi hasonlósága a tejhez.


Nekem az a lényeg, hogy kávéba illetve kakaóba tudjam tenni. Rizstej erre alkalmatlan volt, mert átvette az uralmat a kávé íze felett.


A zabtej hasonló volt hozzá ízben, de az már iható volt kávéval.


A mandulatej pedig szinte nem is érződött kávéban hanem azt a tipikus tejeskávé hatást hozta vissza.


A szójatejet pedig még nem próbáltam.


Egyébként.. én csak ideiglenesen kerülöm a tejet 19 évíg bírtam, utána nem. Valami emésztési probléma miatt valamiért ideiglenesen allergizálok a tejjel, de a születési allergiát szinte biztosan kizártuk.


Gócokra illetve legyengült emésztésre, emésztési problémákra gyanakodnak.

2014. dec. 22. 19:46
 5/5 A kérdező kommentje:
szójatej a legjobb közülük végigkóstoltam őket.
2014. dec. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!