Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mikorra fognak a bió (minőségi...

Mikorra fognak a bió (minőségi termék, EU-kritériák, nem a hamis bio) termékek elterjedni Magyarországon (olyan szinten mint például Ausztria vagy Németország)?

Figyelt kérdés
szerintetek (nem engedi hogy bevegyem ezt a szót a kérdésbe)

2020. szept. 25. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha nem háromszor annyiba kerülnek, mint a jó minőségű, de nem bio cuccok.
2020. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

majd ha egyszer csoda történik, és összekaparja magát az ország nyugateurópa szintjére...

addig csak a nagy cégek tudnak egy-egy túlárazott biopolcot fenntartani, annak hogy legyenek nagy bioboltok meg egyéb baromságok, ahol a középosztály tinédzserei elverhetik a zsebpénzüket, középosztály kell először. (mer amúgy itt kinn is háromszor annyiba kerülnek, mint a normális termékek, tehát itt sincs nagy vásárlókörük)

2020. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyelőre még nagyon kicsi a kereslet ezekre a termékekre. Ezért nem éri meg nagyon sem a termelőknek, sem a boltoknak terjeszkedni. Akkor lesz nagyobb a kínálat, ha nagyobb lesz a kereslet is.


A Bio termékek mindig is drágábbak lesznek a "normál" termékeknél, mert több energiába kerül az előállításuk. De nem is ára a lényeg, hanem az értéke, az ár/érték arány. Mindig lesznek olyanok, akik szerint túl drága, mert számukra nincs valódi értéke a bio élelmiszereknek. Aki számára van értéke, azoknak nem drága, legfeljebb nem tudják megengedni maguknak.

Szerintem például a kóla és a csipsz van borzasztóan túlárazva, mivel számomra nincs értékük.


Elméleti kérdés:

Mi történne, ha holnaptól csak és kizárólag bio élelmiszereket lehetne kapni?

Drága lenne?

Nem lehetne meghatározni, hiszen nincs mihez viszonyítani?

Ha nincs mihez viszonyítani, akkor lehetséges, hogy a mostani normál élelmiszerek is drágák?

Éheznének az emberek?

Lemenne az ára a mostani normál élelmiszerek szintjének környékére, mert a tömegtermelés miatt olcsóbb lenne az előállítás és szállítás?

Kituggya :)

2020. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Szerintem, ha az emberek kb annyit keresnének, mint a nyugati országokban (Ausztria, ...), akkor az életszínvonal is magasabb lenne, éstalán akkor tudna odaérni a bio élelmiszerek terjeszkedése is.


Akkor mindenki ki tudná fizetni és sokkal több ember figyelne oda, hogy mit eszik, nem hog legyen-e mit enni

2020. szept. 26. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igazad van, a fizetések mértéke is sokat számít. Nyugaton valószínűleg a fizetés kisebb százalékából is megoldható a minőségi táplálkozás.


Viszont nagyon sokat számít az emberek mentalitása is.

SZERINTEM ma Magyarországon sokkal több ember engedhetné meg magának, hogy bio élelmiszereket fogyasszon, mint amennyien valóban fogyasztanak. Mégsem teszik. Ennek egyik oka a mentalitás. Legtöbben nem gondolják azt, hogy annyival jobbak ezek az élelmiszerek, mint amennyivel többe kerülnek.


Plusz ugye ott van az is, hogy a szomszéd nem látja azt, hogy mire költik a pénzüket, nem tudnak egy bio paradicsommal nagyot villantani a szomszéd szemében, míg egy felső-középkategóriás akár használtan, vagy részletre vásárolt autóval meg igen.


Mi például egy használtan vásárolt átlagos Priusal járunk, de a fizetésünk jelentős részét minőségi ételekre költjük. (pl 1 kiló kenyér 1-2000 forint. A hústkészítményeket egy 150 kilométerre levő gazdálkodásból szerezzük be)

2020. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

örülök neki, kedves ötös, hoyg akinek van egy jó autója, az egyből hülye, mert mért nem túlárazott trendi kajákat vásárolt belőle, amikkel igazad van, tényleg csak az instán meg a bioblogokon lehet felvágni, de különösebben értelme sincs. a két autónk legalább kényelmes, szép, és hűségesen kísérnek minket keresztbe-kasul európában, nincs semmi baj a kis nyugaton már két tulaj által széthajtot autókkal, de van akinek szülsége van megízható darabokra.

nem tudom eláruljame amúgy neked, hogy pl még a nagyonegészséges és tudatos nagynéném is a magyarországon készült bio-bébiételeket tette először tiltólistára, mert pontosan tudja, hogy melyik exkatonailőtér területén nevelik a biobarackot és melyik, úgyszintén katonai célokra használt eltemetett hulladékon nő a biorépa... a bio kb annyit jelent, hogy iszonyú nagy kárral tud csak termelni a gazda, mert nem használ semmiféle védekezést, így a termény legnagyobb része kárba vész. ezért drága, de ez sokmindent jelent, de azt nem hogy egészséges is.

2020. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

örülök neki, kedves hatos, hogy megértetted a mondanivalóm lényegét az autókkal és minőségi táplálkozással kapcsolatban.

Nem áll szándékomban vitába bocsátkozni a bio élelmiszerek egészségre gyakorolt pozitív, negatív, vagy semleges hatásáról. Nem erről szólt a kérdés.


Az is lehetséges, hogy én sem vásárolnék olyan élelmiszert, ami egy szennyezett területről származik. Akár van bio-tanusítványa, akár nincs.

2020. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A Bio termékek mindig is drágábbak lesznek a "normál" termékeknél, mert több energiába kerül az előállításuk. De nem is ára a lényeg, hanem az értéke, az ár/érték arány. Mindig lesznek olyanok, akik szerint túl drága, mert számukra nincs valódi értéke"


Hiába van valaki számára értéke a bionak, ha a fizetéséből nem tudja megvenni. Ha milliomos lennék biztos én is a biot venném inkább, de örülök, ha a sima kajából be tudok normálisan vásárolni, hogy egész hónapban mindenki jóllakjon és viszonylag egészséges kajákat együnk. Pedig több pénzünk van, mint az átlag magyar családoknak. Ilyen fizetések mellett soha nem lesz nagy kereslete a bionak.

2020. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen járok biopiac(ok)ra Budapesten és amikor először voltam, csak néztem, hogy mekkora tömeg van. És nem újgazdag sznobokkal van tele a piac, hanem sokgyerekes fiatal családokkal, egyedül vásároló középkorúakkal és ami a döbbenet: nyuggerek is vannak szép számmal. Van egy időszakos farmerpiac a lakhelyemen is, egy éve indult, hogy összekösse a termelőket a fogyasztókkal, ma nem lehet beférni, pedig olyan árak vannak! 1 kiló fehér kenyér 1250, egy croissant 450. Tanyasi csirke kilója 2500.

Bioból csak az olcsóbb kerül a nembio duplájába, triplájába, a legtöbb sajnos sokszorosába kerül. Most ugyan a sok klímaváltozós hatás miatt a normál növények is megdrágultak és így már kb. egy normál piacon is hajmeresztőek az árak, de a biopiacon én mindig csak meresztgetem a szemem, hogy milyen jómódú az ország...

Persze nem feltétlen húzható párhuzam jómód és biopiac között, nekem sincs autóm, tömegközlekedek, de az prioritás, hogy mit eszek meg.

Az nagyon igaz, hogy ha bemész egy bevásárlóközpont parkolójába, 5 évnél régebbi autót nem látsz, szóval ott is van mit aprítani a tejbe és ha ennek a rétegnek esetleg fontossá válna a kaja, akkor tovább bővülhet a kereslet. De ehhez nemcsak divatozni vágyás kell, hanem némi műveltség is, mert amíg ilyen demagóg összeesküvés-elméletekkel próbálják csökkenteni a kognitív disszonanciát, mint #6, addig megy a struccpolitika. Fontosabb az, hogy a szemét kajából felépült szervezetem védje az autó, mint az, hogy miből épülök fel. Besírok. :D

Egyébként nagyon durva különbség van bio és nem bio alapanyagok között és ez akkor derül ki, amikor megfogod a fakanalat és főzöl ebből is, abból is. A legdurvábbak a bio húsok, hogy mekkora eszméletlen különbség van egy tápos csirke és egy bio között, színre, állagra, ízre, mennyivel testesebb tőle a húsleves. De ugyanígy a bio marha, bárány, kacsa... A növényeknél nem ilyen kiáltó a különbség, viszont a bio választék sokkal szélesebb mint a nem bio, egy csomó új élelmiszert ismerhetsz meg a biopiacon, amiket Magyarországon termelnek, mégsem találkozol velük a boltokban vagy éttermekben.

Én csak egyszerűen sajnálom azokat, akik megengedhetnék magunknak ezeket az isteni finom élelmiszereket, de nem élnek vele.

2020. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!