Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Papír - vagy textil zsebkendőt...

Papír - vagy textil zsebkendőt használni a környezettudatosabb?

Figyelt kérdés
Pár napja elgondolkodtatott ez a kérdés, nektek mi a véleményetek?

2020. dec. 30. 22:20
A kérdező szavazást indított:
papírzsebkendő
textil zsebkendő
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Textilt használni környezettudatosabb, hiszen azt hosszú évekig használja az ember. Csak hát... Gusztus kell hozzá, na. Az ember belefújja az orrát, majd azt az átnedvesedett, bacikkal teli anyagot begyűri a zsebébe, hogy ha megszáradt és megint kell, kinyissa és a beszáradt takonytól megkeményedett anyagba újra belefújja az orrát. Nagyanyáink idejében az volt a természetes, de nem volt más lehetőségük.

Ahogy a pelenkát is mosták, nem eldobhatós volt. Édesanyám mesélte hogy a nővéremnél még mosta, nálam meg hálát adott az égnek hogy már nem kell fogdosni meg áztatni a kakit.

2020. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem millió meg egy értelmesebb dolog van, aminél érdemes váltani környezettudatos megoldásra. A papírzsepi kb. semmit nem nyom a latba, pláne, hogy teljesen lebomlik.
2020. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, elég undorító lehet egy-egy megfázás közben, de ha az ember tat magánál 1-2 darabot, úgy lehet, nem vészes. Na meg tulajdonképpen ha elfogy a papírzsepink éppen, akkor azt is többször használja az ember, és talán az még kevésbé is bírja. A 10-esével csomagolt adagok pedig még egy lapáttal tesznek a környezetszennyezésre.
2020. dec. 30. 22:41
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es

Veled is egyet tudok érteni. :D Ami a legszennyezőbb az egészben, az lehet, hogy maga a csomagolásuk.

2020. dec. 30. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
A mosószert, a vízhasználatot, a vízszennyezést is figyelembe kell venni - ha már környezettudatosságról van szó...
2020. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Érdekes cikk.

2020. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket. :D Örülök, hogy ilyen válaszokat kaptam.
2020. dec. 30. 22:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a csomagolás az valóban az. Ezért nem veszek ilyen 10db-s zsepiket, hanem nagyobb csomagolásba, és van varrott szütyőm, abba tárolom. De nem szeretem a ruhazsepiket meg ezeket a mosható dolgokat
2020. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nekem valahogy sosem volt undorító. Lehet azért mert apukám is ezt használt régen :D Ha belegondolunk sokan a már használt átnedvesedett papír zsebkendőt is visszateszik a zsebükbe és sokan többször használják egy alkalomnál, dehát kinek mi. Nyilván a textil a környezettudatosabb de azért lehet kapni papírdobozban is papír zsebkendőt.
2021. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Papírt
2021. jan. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!