Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen mosószerrel mossátok...

Milyen mosószerrel mossátok gyermeketek, illetve a ti ruháitokat ami vegyszermentes?

Figyelt kérdés
2021. febr. 3. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A vizelet karbamidtartalma miatt kiváló mosószer, amit régen is használtak.
2021. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
" mosószerrel ..... ami vegyszermentes"? Akkor most ülj le a sarokba és kezdj el gondolkodni!!!
2021. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
oké, rosszul fogalmaztam. Ami nem tartalmaz káros anyagot, vagy csak minimálisan
2021. febr. 3. 15:38
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Mindegyik mosószer káros, ha megeszed, megiszod. Ha normálisan van használva, akkor nem káros, egyéb esetben nem lenne kapható.
2021. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A vegyszeres mosás nemigen kerülhető el. Inkább az öblítéssel lehet csökkenteni a vegyszertartalmat. Nem tanácsos semmiféle vegyszert, illatosítót adni az öblítővízhez. Sok mosógépen lehetőség van még egy öblítés indítására, ezt ki lehet használni a nagyobb vegyszermentesség érdekében.

A mostani trend, a lehető legkevesebb víz felhasználása. A 2001-ben vásárolt Fagor mosógép több víz árán, de sokkal tisztábbra mosott, mint a jelenlegi 2015-ben vásárolt LG. Erről úgy győződtem meg, hogy mosás után a ruhát beledobtam a kádba, tiszta vízbe, és gyúrtam egy kicsit. A mostani gépeknél a víz habos lesz, míg a régi gépeknél nem. Ezért tanácsolom a dupla öblítést.

2021. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha vegyszermentes alatt a természeteset érted, van pl. mosódió.
2021. febr. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm. A mosódióval lehet szép tisztára mosni? gél állagú?
2021. febr. 8. 07:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, amit én használok, az ilyen kicsi, nagyon büdös diófélék, amit vászonzacskóban teszek be a mosógépbe, és 2 mosásra jók, utána cserélem. Tiszta lesz tőle, de azt mondják, a világos és erősen szennyezettre a mosószóda jobb (nekem nem szokott nagyon piszkos lenni). Öblítőnek ecetet szoktam (megőrzi a színeket, és semmi nem érződik belőle a mosás utánra, mosóparfümöt lehet tenni bele, ha illat is kell).
2021. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ecetes ollóval ;-)


Ha nem probléma elmesélnék egy sztorit:

Amikor sorkatonák voltunk, Budapesti öreg katonaként pár hétig honvédségi raktárban kellett pakolnunk. Beszereztünk jónéhány dolgot, amit leírtak, kidobtak volna. Többek között kincstári ruhákat, beleértve szépszámmal alsóneműket is.

Ezután pár nappal később levezényeltek egy tucat társammal Miskolcra, ahol az egyik laktanyát hadkiegészítő parancsnoksággá alakítottak. Nagyjából már ki volt ürítve az összes épület, mire odaérkeztünk. 20 - 30 újoncot is odavezényeltek vidéki, kisebb laktanyából. Néhány társammal összebeszéltünk. Este, takarodó előtt, amikor zuhanyozni indultunk vetkőzésnél zoknikat, az alsóinkat, néhányan még a trikókat is, kidobtuk a szemeteskukába. Ezt látva a vidéki srácok teljesen megdöbbentek. - Nem szabad kidobni a ruhákat, azokkal el kell számolni! Ki kell mosni!- szóltak ránk, kezükben a vizes ruháikkal éppen jöttek vissza fürdőből. Mi pedig hanyag eleganciával válaszoltunk: - Nálunk a fővárosban, az a szokás, hogy minden nap új fehérneműt kapunk. Nekünk nem kell kimosnunk! Gusztustalan szokás használt fehérneműt felvenni!

:-D

2021. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én mosótojást használok. Hirtelen drágának tűnik, de sokáig jó.

A mosódiót is sokan dicsérik, és van belőle folyékony változat.

2021. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!