Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Organikus szappanról,mi a...

Kertész István 33 kérdése:

Organikus szappanról,mi a vélemény? Nagyon száraz a bőröm. Hol van megbízható bolt?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaminek természetes az alapanyaga, még ugyanúgy szárít. Nekem is nagyon száraz a bőröm, ilyenkor télen teljesen mindegy, milyen szappant használok, mindenképpen testápoló kell utána.
2022. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 scamdemic ***** válasza:
100%
Télen nekem is ki van száradva a bőröm. Lefekvés előtt be szoktam kenni a kezem valamilyen növényi olajjal (dió, avokádó, ilyesmi). Ha kisebesedik, akkor Curiosa géllel.
2022. febr. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megnézed az összetevőket, a bioboltokban is sok "kemikália" van, de ott legalább van pár normális is
2022. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a dm-ben kapható babylove fürdetőt. Nekem is száraz a bőröm és sok mindent kipróbáltam már, ez vált be legjobban.

Plusz vehetnél 100% shea vajat (az is kapható a dm-ben). Ici-picit kell belőle használni.

Illetve nagyon jó még az argán olaj. Pl nézd meg a Solionál.

Úgy kell használni, hogy benedvesíted vízzel a bőrödet és arra teszel pl lefekvés előtt pár cseppet. A Solionál nem cseppentős az üveg, ezért érdemes venni egy pipettát, gyógyszertárban kapható, nem drága.

De lehet sokfajta argánolajat kapni, mindenféle bioboltban és drogériában, ott cseppentővel ellátott üvegben kapható, de a Solionál van jó áron. Van honlapjuk.


Amúgy visszatérve az organikus szappanra: én csináltam magamnak szappant, úgy kellett készíteni, hogy étolajat kell elszappanosítani. Extra szűz olívaolajat használtam és ezen kívül egy összetevőt, ami muszáj. 3 hónapig kellett állni hagyni. Ez is szárított. De lehet, hogy ha 6 hónapig hagytam volna állni, úgy kevésbé szárított volna, de kíváncsi voltam és 3 hónap után használatba vettem.


Úgyhogy attól, hogy vmi organikus, nem biztos, hogy nem szárítja a bőrt.


Ugyanakkor nem ajánlott nagyon sok fehérjét fogyasztani, mert az is szárít, plusz igyál elegendő jó minőségű vizet. És szedhetsz jó minőségű vitaminokat.

2023. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Babylove:

[link]


Vannak még ennél is kímélőbb babylove-ok, de én ezt használom, csak erről tudok véleményt írni. Az üzletben viszont kérheted az eladók segítségüket.


Solio argánolaj:

[link]


Máshol is kapható, kisebb kiszerelésben.


Pipetta:

[link]


Ilyenre gondoltam, de ebből is van sokféle. Üveg, műanyag, különböző méretben.


Shea vaj:

[link]


Olyat vegyél, ami 100% shea vaj. Mielőtt felkened, szintén érdemes kicsit bevizezni a bőrt. Majd kitapasztalod, hogy mennyi kell belőle, de tényleg nem kell sok! Úgyhogy kevéssel kezdd.


Multivitamin:

[link]


Ez egy nagyon jól összerakott, jól felszívódó forma.


És szedhetnél kollagént. Van mindenféle. Próbáld pl a GAL termékeket.

2023. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!