Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen káros anyagok vannak a...

Milyen káros anyagok vannak a borokban?

Figyelt kérdés

Mostanában, ha iszok bort, minőségit is akár, pl. Bock, Gere, stb. fáj a nyelvem és utána kb. egy órán belül nehézlégzésem lesz. Eddig szerettem a bort, egy deci kb. 2 naponta vagy ebéd mellé, de már nem ihatok.


Van itt esetleg borász vagy szakértő, aki ezt meg tudja magyarázni? Hol lehet kapni olyan bort, mint pl. a középkorban, amikor egészségesen éltek még az emberek?



2022. febr. 18. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A középkorban egészségesen éltek?

Amúgy lehet hisztamin intoleranciád van.

2022. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szulfitokra lehetsz allergiás. Kivizsgálás kell.
2022. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha szőlőt eszel nem tapasztalsz ilyet?
2022. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valaki mondta, hogy borászok permetelt szőlőt rögtön feldolgozzák, tartósítószert is adnak hozzá, sok nitritet. Létezik? Meg a növényvédő szerek már beleépülnek a szőlőbe, mert most már olyan világ van, hogy hetente permetelik a gazdák a szőlőiket.
2022. febr. 18. 17:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha szőlőt eszek, akkor már fulladási rohamom van. Azt nem eszem, csak bio szőlőt, ha van, de az nagyon ritka. Helyette van bio banán csak, még almában sem látok, sajnos. Faluhelyre szoktam kijárni és becsöngetek nénikhez, hogy leszedhetem-e a kukacos almájukat és ki is fizetem nekik bőben, örülnek.
2022. febr. 18. 17:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a szőlőre lehetsz allergiás. Ezek a kemikáliák amiket felsoroltál nem csak a szőlőn és a borban vannak, hanem kb minden zöldségen, gyümölcsön.

Ami az öregek kertjében van sem bio, de ebben most ne menjünk bele. (A bio termesztésnek komoly feltételei vannak, ami Magyarországon kb kivitelezhetetlen, ugyanis a bio gyümi nem attól lesz bio, hogy nem permezetik...)

2022. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Neked egyértelműen a szőlővel van bajod. Tartósítószert, nitritet, növényvédőszert naponta viszel a szervezetedbe, tehat ha ez lenne a baj, mindentől rosszul lennél.
2022. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy ötlet, hogy termelj magadnak. Ha falun laksz, vagy hajlandó vagy kiköltözni, akkor tudsz termelni bio zöldséget, meg szőlőt, meg más gyümölcsöt. Vannak szőlő fajták amik elvannak permetezés nélkül. Arról nem tudok, hogy bort lehetne eltartani legalább egy kis kén nélkül, de lehet hogy az pont nem árt neked. A sok kén okoz fejfájást.
2022. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es, igen mindentől rosszul vagyok, kolbász, szalámik, amiben van nitrit, nitrát nem ehetem, csak a házi készítésűt. De ki gondolná, hogy a borban is van.
2022. febr. 18. 18:10
 10/11 A kérdező kommentje:
A fejem nem fáj, biztos nem a kén. Kénes samponnal mosom a hajam, az sem gond.
2022. febr. 18. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!