Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegánként vegetáriánusként...

Vegánként vegetáriánusként hogyan gondoskodtok arról, hogy napi szinten megfelelő fehérje be legyen víve a szervezetetekbe?

Figyelt kérdés
Számoljátok mennyi kell nektek, vagy érzésre, vagy nem figyeltek rá?

2022. máj. 9. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én vegánként csukott szemmel eszem a húst, csukott szemmel iszom a tejet. Így szinte meg sem történik, közben meg egészségesen táplálkozom. Szerintem te is próbáld ki!
2022. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem számolgatok semmit, sosem tettem. A fehérjét zabpehelyből és olajos magvakból viszem be, mindenből csak annyit eszem, amennyi jólesik.
2022. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Először tudni kell, hogy mennyi fehérjére van szüksége az embernek. Ha ezt tudjuk, akkor azt is tudjuk, hogy felesleges számolgatni. :)
2022. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3


Miért?

2022. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert annyira kevés, hogy ha valaki nem éhezik és mondjuk nem csak almát eszik egész nap, akkor lehetetlen túl keveset bevinni. Nincs dokumentált orvosi eset, hogy valakinek fehérje hiány miatt lett baja.
2022. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt így kijelenteni túl merész hogy igaz legyen, ha csak nem nemzetközi kutatóorvos szaktekintély vagy aki napi szinten szükséges fehérjekutatással foglalkozik az emberi szervezet számára...


Csak abba gondolj bele hogy a szervezet hány százaléka fehérje? Izomszövetek kötőszövetek, vagy az ízületekben bőrben található kollagén is fehérje. A test talán 1-2 évente lecseréli a sejtjeinek nagy részét, az új sejteket miből építi fel? Szimpla biokémia.

2022. máj. 10. 12:14
 7/12 anonim válasza:
5%
sajnos nem letezik novenyi feherje..
2022. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Növényekben búza mandula szemesek lévő protein az smafu?
2022. máj. 10. 23:45
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

"ha csak nem nemzetközi kutatóorvos szaktekintély vagy aki napi szinten szükséges fehérjekutatással foglalkozik az emberi szervezet számára..."


Pff, miért, te az vagy? Akkor miért jelented ki az ellenkezőjét ezzel az erővel?


Amúgy nyilván nem vagyok az, viszont akik ezt mondják, azok speciel azok.


"a szervezet hány százaléka fehérje?"

Úgy 15 %. A napi fehérje szükségletet is pont fedezi a napi kalóriák 15 %-nyi fehérjéje.

2022. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy általában azok magyaráznak az egyoldalú táplálkozásról, akik jóformán csak húst esznek gyorsan felszívódó szénhidrátokkal. Legalábbis ezt figyeltem meg.
2022. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!