Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért vagyok rosszul a glicintől?

Miért vagyok rosszul a glicintől?

Figyelt kérdés
Az íze is borzasztó, de ezen kívül azt vettem észre, ha nagyobb mennyiséget ettem, utána kb. 2 órával szörnyű rosszullét fogott el (hányinger, hidegrázás). 2x fordult ez elő, mert azóta nem eszem. Más is tapasztalt ilyet? Hozzáteszem, nem táplálékkiegészítőnek szedtem, hanem édesítőszernek próbáltam volna használni, gondolom, erről jobb ha leteszek... vagy van valamilyen hozzászokási periódus, ami után ez változhat?

2022. máj. 31. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt ilyen tünetem tőle elsőre sem.


Próbáld ki, hogy csak és kizárólag glicint veszel be, és kivárod, tényleg ettől vannak-e a tünetek, mert simán lehet, hogy mástól.


Az íze viszont édes, szóval kérdéses, biztos glicint tettél bele abba a valamibe??? :D

2022. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lehet, hogy volt benne valami káros adalékanyag?


Nekem a GAL márkájútól nem volt semmi bajom.

2022. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de egyértelmű hogy attól volt a rosszullét.

Már én is gondolkoztam rajta, hogy lehet, átverés volt, vagy valamit kevertek bele, mert én Paleolit márkájút próbáltam. Az íze nekem csak az első pillanatban édes, utána mintha "visszaütne", és mintha valami hányásszerű íze lenne -vagy nem is tudom, milyennek nevezzem...

A GAL viszont iszonyú drága, és ezek után még kevésvé mernék venni, mert ha az is ugyanilyen...

2022. jún. 1. 13:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a minőséget meg kell fizetni... de ha csak édesíteni kell, akkor szerintem nézz mást. (stevia, xilit)
2022. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Xilit, maltit durva bélproblémákat okoz, eddig eritritet használtam, de nemrég jöttem rá, hogy az is irritálja a belet. A stevia erősen kesernyés ízű, max. kávéba jó. A többi, amit ismerek, vagy cukrot tartalmaz, vagy annál is egészségtelenebb... Egyébként nem "csak" kategória az édesítés, mert sajnos eléggé édességfüggő vagyok. Ezért reménykedtem annyira a glicinben :(
2022. jún. 1. 19:06
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Akkor van még az inozitol, de az a glicinnél is drágább.

Vagy még a méz, kisebb mennyiségben belefér, ha egyébként kerülöd a cukros dolgokat.

De ha olyan a cucc akkor lehet gyümivel is édesíteni.

Vagy veszel datolyapépes "csokit", lidl-ben van az Alesto márkájú 200/db.


De van egy olyan sejtésem, hogy a mennyiséggel lehetett a baj, a maltitos csokitól én is 'stam, ha 100g körüli mennyiséget ettem, de kevesebbtől nem.

2022. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
+ Kérhetek zöld kezet a válaszaimra? eléggé le vagyok pontozva mostanság XD
2022. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Inozitolt még nem hallottam, utána fogok nézni. Sajnos mivel cukros édességeken "nevelkedtem", a kisebb mennyiség, meg a gyümölccsel édesítés nálam egyelőre felejtős xD

Zöld kezeket nyomtam, de nem biztos hogy látszik, ha más nem nyom rá...

2022. jún. 1. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:
ok. köszi :D
2022. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert túladagoltad. 1-2 teáskanálnyinál én nem vennék be többet egyszerre.
2022. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!