Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit esznek a vegetarianusok?...

Mit esznek a vegetarianusok? Mit vonnak ki az etrendjukbol? Mivel helyetesitik?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 19:22
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Kb öt éve vagyok vegetáriánus és teljesen jól érzem magam hús,tojás és halmentesen. Tejterméket még fogyasztok de nem túl sokat. Szerintem a túlzott állati fehérje nagyon leterheli az ember szervezetét, bár könnyebb a hasznosulásuk az esszenciális fehérjéknek ha nincsenek túlzott mennyiségben. Mértékkel egészségesek tudnak lenni.

A húst a lakto-ovo vegák tej,tejtermék és tojás, a lakto-vegák tej és tejtermék valamint tofu fogyasztásával pótolják. Szerintem kezdetben ez még fontos de a fehérjefogyasztás is csak egy bizonyos mértékig tud hasznosulni.


Üdv

2010. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A vegánok pedig csak növényi eredetű táplálékot fogyasztanak. Az ő fehérje forrásuk a tofu és a hüvelyesek valamint az értékes gabonák.
2010. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
31%
anyááám google.hu-ról hallotál elég híres keresőoldal
2010. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nekem az egyik bnőm vega és ők mindent szójával helyettesítenek :D
2010. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A VEGETÁRIÁNUS fogyaszt tejterméket és tojást, de húst, zsírt, szalonnát stb. nem. Szóval semmi olyat ami halott állatok testéból van, de olyat eszik amit az állat megölése nélkül az állattól származik.


A VEGÁN semmilyen állattól származó dolgot nem eszik. Se tejet vagy tejterméket, se tojást, se mézet.


Néhányan fogyasztanak helyetterítő pót-termékeket, de ez nem általános. Pl szójatej, zabtej, tofu, szejtán, rizstej stb.

A graham lisztből készült tésztákhoz nem kell tojás.


Egyébként kb ugyanazt ezik mint bárki más. Pl. pizzát sajt helyett tofuval. Vagy lecsót. Vagy diós tésztát. Vagy paradicsom leveset. Vagy sültkrumplit. Vagy chilisbabot hús nélkül, esetleg szójával. Vagy sütőtököt. stb stb stb.


Recepteket, tippeket itt találhatsz:

[link]

[link]

2010. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 rondakutya válasza:
42%

Én is csak azt tudom mondani Google a barátod.

Ez az egyik legostobább kérdés amit ezen az oldalon találtam.

2010. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én anyit tudok hogy a hús botolható szójával
2010. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vegetarianus vagyok de szeretnek fogyni!ha a kajat nyersen eszem es szenhidtatot(amiben list es cukor van) nem eszek akkor fogyhatok?
2011. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szója helyett legtöbben zöldségeket esznek. Pl. tököt, cukkinit, gombákat, padlizsánt. Ezeket ki lehet rántani, bele lehet tenni tésztafeltétbe, lehet grillezni, vagy pörköltnek is jók. Darált hús helyett apróra vágott és fűszerezett diót is szoktak használni.

A legtöbb tejszínes étel elkészíthető liszttel, nagyobb boltokban van növényi eredetű sajt is...


utolsónak: a három leghízlalóbb vega étel fogasztását fogd vissza. Krumpli, kenyér, tészta. Csak feketekenyeret, kevesebb tésztát, krumplit. Itt a tavasz, sok friss zöldség, edd azokat. Meg igyál sok teát és vizet.

2011. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!