Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Fokhagyma és méz keveréke a...

Fokhagyma és méz keveréke a legjobb antibiotikum! Kiprobàltam, sajnos abba kellett hagynom, rögtön ràm jött a hànyinger. Màs is probàlta màr? Mitöl a hànyinger?

Figyelt kérdés
Viszont a torokfàjàsom tényleg csökkent. Van valami màs bevételi megoldàs, ami kevésbé agressziv a gyomromra nézve?
2011. jan. 5. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
A torokfájást a sima méz is csökkenti, de az ize nem hányadék. Egyébként hülyeség ez a foghagymaimádat... Hasznos, egészséges, de azért az erős túlzás, hogy a legjobb anitibotikum, nem lássunk már ott csodaszereket ahol nincs!
2011. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ugyanilyen hatásos, de nem hányingerkeltő, ha a méz helyett friss citromlével kevered. A gyomrod ha érzékeny igyál meg rá egy nagy pohár sima vizet
2011. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kriszti83 ***** válasza:
Abba kellett hagynod? Nekem bevállt, de csak 1 teáskanálnyit szoktam belőle ízlelés nélkül lenyelni.
2011. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igy csinàltam, az interneten talàltam: "Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1 teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a

szervezetből". Kisebb adagban is felfordult töle a gyomrom...

2011. jan. 5. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Az olívaolaj használatánál eleinte én is ezt éreztem. Majd megszoktam és megszűnt a hányinger. A fokhagymával kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy tényleg nagyon jó. Korábban begyulladt az ínyem, mert lyukas volt a fogam. Elmentem orvoshoz és felírt antibiotikumot. Nem váltottam ki, mert nem fogyasztok gyógyszereket. Fokhagymát összetörtem és az ínyemre helyeztem, mindennap. Megszűnt a gyulladás és a fájdalom is. Nem siettem vissza az orvoshoz. Majd amikor mégis meglátogattam, akkor közölte, hogy nincs semmi baj a fogammal, de ha megint gond lesz menjek vissza. Azóta már eltelt jó pár hét és szerencsére semmi gond. :-)


"Hogyan használhatsz friss fokhagymát?


Az ideális napi fokhagymamennyiség egy gerezd. David Winston és Merrily A. Kuhn, a Gyógynövényes terápia és kiegészítő kezelések kézikönyv szerzői szerint a legjobb elkészítési mód az, ha összetörsz egy gerezd fokhagymát, majd 10-15 percig állni hagyod. Ezután keverd össze joghurttal, almapürével, mézzel, hogy könnyebben tudd elfogyasztani. Ha eszel utána egy kis petrezselymet is, a kellemetlen lehelet miatt sem kerülsz kínos helyzetbe."


"Vizsgálataik során Dr. Pratt és kollegái rájöttek, hogy az allicin lebomlásakor keletkező szulfonsav lép reakcióba a káros szabadgyökökkel, és ez a felelős a fokhagyma erős antioxidáns jellegéért. - Az allicinnek tehát le kell bomlania, hogy potens antioxidáns váljon belőle. A szulfonsav az egyik legerősebb antioxidáns, ami szinte azonnal leköti a szabadgyököket - nyilatkozta Dr. Pratt." [link]

2011. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy még ízre is jó legyen, hogy először ettem pirítós kenyeret fokhagymával, be is dörzsöltem vele, meg külön is ettem hozzá, utána meg mézes csipkebogyóteát ittam, mert én se tudnám a kettőt egyszerre megenni, mármint a mézet meg a fokhagymát, de így külön-külön is jó volt és hatott!


24/N

2011. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mézes -gyömbér és a mézes-torma is nagyon hatásos! Keverd el pl. almalében,narancslében.Az íze talán finomabb a fokhagymánál,szerintem. Imádom a fokhagymát,de nem mézzel.
2011. jan. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mézes gyömbért én is fogyasztottam, tényleg nagyon jó.

A felforrósított vízbe reszeltem bele a gyömbért, majd mézet és citromot kevertem hozzá. Napi egy liter elfogyasztása, jól kitisztítja a légutakat és a tüdőt is. Az íze is kellemes!

2011. jan. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg valami csoda jó! Csúnya torokgyulladásom volt, lázzal, és megduzzadt nyirokcsomókkal. Orvoshoz nem mentem el, így nem volt antibiotikum amit szedjek. Első nap csak 2 tasak Neo Citrant ittam, de a második nap 2x is ettem ilyen fokhagyma-méz keveréket (reggel és este). A 3. nap reggel láz nélkül, és sokkal enyhébb torokfájással ébredtem! Étvágyam is megjött. Gyógyszert már nem vettem be, csak megint a fokhagyma+méz kombinációt, míg teljesen meg nem gyógyultam. Persze mindezek mellett sok menta, levendula, hársfa, kamilla teát ittam, mézzel, és frissen csavart citromlével.
2013. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!