Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik a legjobb gyógytea a...

Melyik a legjobb gyógytea a belekre!?

Figyelt kérdés
székrekedésem van nem akarom és nem merem a bél tükrözéses vizsgálatokat bevállalni túl vagyok egy jó fos gyomor tükrözésen ami tavaly volt reflux miatt
2011. aug. 25. 23:03
 1/7 anonim válasza:

Ilyenkor a Tafedim(nem biztos hogy így kell írni) tea szokott beválni, lefőzöd és kb. 30 percig állni kell hagyni, aztán ihatod, szinte semmilyen íze nincsen, lehet ízesíteni akármivel.


Másik tanácsom még az hogy vegyél mustármagot, és abból 1-2 kanálnyit vegyél be, az is jó az emésztésnek.

2011. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a tanácsokat és a segítséget:)!
2011. aug. 27. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
könyörgök halgass meg én egy 15 éves fiu vagyok és pár hónapjakomoly székrekedéssel küzdöttem és saját tapasztalataim (orvos akarok lenni és már tudok egyet smást az ilyen alapbetegségekről mert kellet a felvételimhez)segitettek a székrekedésemen: rengeteg növényi rostot rengeteket kelle kezdetben bevinni a szervezetbe és minden egyéb rostot ez idézi elő a nagy töbegü székletet sok sok kamillatea kevés cukorral semmi csoki semmi édesség csakis zöldségek gyümölcsök minden nap egyél valamilyen aszalt gyümölcsöt és müzlit minnél nagyobb durvább kiörlésüt és ami még fontos ne igyál egy nap egy kis csésze kávénál többet.ezt a kemény diétát 4-5 napig jó eredménye lesz.ha faluban laksz lemész a kertbe és egyél egy csomó paradicsomot uborkát zellert petrezselymet tököt szilvát amennyi beléd fér.és majd elfelejtettem soha de soha nemszabad hashajtóhoz folyamodni mert lenyhévé kitágultá teszi a vastag és végbelet ezért mégdurvább székrekedés fordulhat elő.minden nap egyél egy jokurot.ennyi volna
2011. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ami biztosan hat: éhgyomorra minden reggel natúr joghurt.
2011. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kedves grige! Tapasztalatomat írom Neked! Nekem is volt pár éve gyomortükrözésem, nem volt kellemes, napokig hányingerem volt de kibírtam. Idén évelején kezdődtek a problémái, iszonyú hasfájás, fájtak a beleim, felfúvógtam de mégsem tudtam wc-re menni. Mjd hasmenés aztán újra székrekedés... Majd pár nap múlva elmúlt. Aztán megismétlődött ugyanez 2 hónapon belül mégegyszer. Éretem, hogy valami nincs rendben, és nem álltattam magam. Elmentem dokikhoz egy sor vizsgálatra és meg kellett csinálni a béltükrözést (amitől baromira féltem) mert a tüneteim akár rákra is utalhattak. Mi a megoldás? Vagy elmész tükrözésre és felfedezik a betegséged, talán nem rák, vagy esetlegesen élsz még néhány évet kezeletlenül, úgy hogy nem is tudod mi a bajod. Lehet hogy bélgyulladásod van, de akármi más is lehet. Kezelik vagy nem kezelik? Rajtad múlik! Én nem akartam rákot!De az agyamban az volt ha időben elmegyek akkor még tudnak rajtam segíteni. Kiderült, nem láttak semmit, de a szövettan colitist mutatott, és még csak az enyhébb formáját!Talán mert időben voltam és nem hagytam elfajulni a betegségemet!Szóval menj csak el arra a béltükrözésre! Ha gondolod írhatsz privit!
2011. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a kamillatea is hatásos...
2011. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért mert székrekedésed van.nem kell rögtön roszra gondolni,neked másképpen kell étkezned,amit neked kell kialakitanod,orvosi tanács mellett,vigyázz ami az egyiknek jó,a másiknak halálos is lehet.Menj orvoshoz,és hallgasd meg mit tanácsolnak.
2012. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!