Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Igaz, hogy este nem jó választ...

Igaz, hogy este nem jó választás gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én most is azt eszek.
2011. jan. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:)
2011. jan. 26. 00:01
 3/11 anonim válasza:
Ha az a vacsorád,akkor jó,vacsora után viszont erjedni kezd a belekben,és nem emésztődik meg rendesen.De ez igaz minden étkezés után,legfeljebb este lefekvéskor zavaróbb lehet.
2011. jan. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, azért nem ajánlott mert utána elkezd erjedni és megemésztődni a beleidben és az megterhelő a gyomornak, ha alszol mert egyrészt fekszel, de ami fontosabb, hogy egyfajta csökkentett módba kapcsol a tested, amíg pihensz.


Na persze ha néha előfordul nem lesz bajod, de jobb törekedni rá, hogy lefekvés előtt ne egyél gyümölcsöket. Úgy tubom főleg a szőlő az alma és a körte veszélyes, dinnyék és banán kevésbé. De ebben nem vagyok biztos, mert kb. 4,5 éve olvastam már.

2011. jan. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hát inkább gyümölcsöt egyél mint hízlaló kaját :)
2011. jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

nagy általánosságban azt mondják, nem jó, hogy miért, az előttem szólók leírták. azonban általános ember nincs, mindenkinek figyelnie kell a saját szervezetét. amitől jól érzed magad (hosszú távon), az valószínűleg jó is neked. vagyis lehet, hogy neked pont jó, ha este gyümölcsöt eszel, de csak akkor tudod meg, ha kipróbálod.

egyébként általánsságban azt mondják, hogy délelőtt jó gyümölcsöket enni, vacsorára meg valami kímélő, lédús és húsmentes ételt.

2011. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt bármikor és bármennyit. Éjszakára különösen jó, mert nem telít és alváshoz megfelelő szinten tartja a vércukrodat. Szóval sztem ez egyátalán nem igaz, amolyan eü babona
2011. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én csak annyit tennék hozzá,hogy olyan 6óra körül edd a gyümölcsöt és lehetőleg egy félét a legjobb az alma az emésztődik a legkönnyebben!Vagy ha szereted egyél salátát én azt szoktam enni.Nem könnyű de ha betartod az alapszabályokat minden rendben lesz!
2011. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is tök egyénfüggő. Anyum pl este már csak gyümölcsöt eszik, mert akkor kívánja nagyon, én meg ha 18 óra után bármilyen gyümölcsöt vagy zöldséget eszem, akkor úgy felpuffadok, hogy éjfélig 10 percenként járhatok a klóra szellentgetni. És nagyon-nagyon kellemetlen az egész. Viszont délelőtt semmi bajom tőle.

Ezt szerintem te magad próbáld ki, hogy mi jó neked.

Valszeg velem az is baj, hogy én nem tudok 2 db gyümölcsöt enni, mert ha én gyümit eszem, akkor az abból áll, hogy magam elé veszek 1,5 kiló narancsot és addig eszem, míg látom, mert nagyon szeretem a gyümölcsöket. Lehet, hogy egy-két darabtól nem lennének ilyen bajok.

De próbáld ki szerintem, az a biztos. Fedezd fel a tested. Csak aznap estére ne szervezz randit! ;)

2011. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gyümölcs maga a probléma. Én úgy tudom, hogy rostos gyümölcsöt nem tanácsos enni este, mert az megterheli az ember máját, ami ennek hatására több epét termel. Viszont ha reggel eszi az ember, akkor kimondottan hasznos. Semmi máj/epe-terhelőt nem tanácsos enni este.
2011. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!