Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ételallergia, mit csináljak?

Ételallergia, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ételallergia vizsgálaton olyan ételekre is megállapították, hogy érzékeny vagyok, amiket évek óta eszem, de semmit sem tapasztaltam. Viszont sok olyan élelmiszerről is kiderült, hogy allergiás vagyok amire tényleg tudom, hogy érzékeny vagyok. Mennyire higgyek az eredménynek?
2011. febr. 11. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a baj az ételallergiával, hogy sok olyan eset van, amikor az adott étel nem okoz klinikai tünetet, de nem is tesz jót. Nekünk azt mondta a gasztrós, hogy amire tudom, hogy tünet van, azt teljesen hagyjam ki az étrendből és amit kimutatott a teszt, de nincs tünete, azt erősen csökkentsem és ha van tünet, akkor azt is el kell hagyni.
2011. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
El kell olvasni néhány jó könyvet, ami a témával kapcsolatos, mert ha meg is akarsz gyógyulni, akkor tenned kell valamit érte. Nyilván oka van hogy allergiás lettél, általában az ételallergia is azért alakul ki, mert rossz az életmód, nem megfelelő a táplálkozás. Olvasd el Atkinstől a Dacolj a koroddal-t, a Halál a konyhában-t, a Cukorblues-t, az Egészség savtalanitással-t.
2011. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sokat törődnék az egészségemmel, nagyon szeretem az egészséges ételeket, de mivel a szüleimmel élek, ezért előfordul, hogy nem csak az kerül az asztalra. Ameddig itt lakom addig azt kell ennem amit adnak, de azért már sokkal egészségesebben próbálunk enni, mint néhány évvel ezelőtt. A Cukorblues egyébként jó könyv, mióta elolvastam azóta inkább gyümölcsöt eszem, semmint süteményeket, és csokikat.
2011. febr. 16. 07:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a második válaszolóval, mert nem az egészséges életmódtól függ az, hogy ételallergiás vagy-e. Például, ha valóban ettől függ akkor hogyan lehetséges az, hogy én soha életemben nem ittam tejet, mert gyerekkorom óta allergiás vagyok rá, majd mikor terhes lettem még csak sajtot se ettem, amit lehetett, a kislányom anyatejes baba volt, akkor is végig odafigyeltem, hogy ne egyek semmi olyat, ami árthat és egészségesen étkeztem. + hónaposan mégis kiderült, hogy liszt és tej allergiája van. Na? Vagy ott van a barátnőm, ahol többet fordítottak az egészséges életmódra, mint egy átlag család havi keresete a kisfiúk mégis kétszer volt mát életveszélyben allergiás sokk miatt, amit két különböző étel okozott.

Nem azt mondom, hogy nem kell egészségesen élni, de az ételallergia és az egészséges táplálkozás két dolog. Tehát csak azt tudom mondani, hogy tartsd be a diétát szigorúan, mozogj sokat, mert a mozgás elősegíti a bélbolyhok regenerálódását!

2011. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!