Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tönköly liszttel ugyanúgy...

Tönköly liszttel ugyanúgy készíthetek mindenféle sütit, panírt stb. , mint a fehér lisztből?

Figyelt kérdés
Árban drágább? Íze más?
2011. márc. 22. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, bár a sütiket inkább kevert lisztből készítsd, mert a teljesőrlésű lisztek nehezebbek, ezért tömör és lapos lesz minden amit sütsz belőle.

Egyébként a tönköly az a búza fajta neve, ebből is kapható teljesőrlésű és fehér, azaz finomított változat. A teljesőrlésű a táplálóbb, a fehér itt is értéktelenebb, mert csak üres szénhidrát marad benne.

2011. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én tönkölylisztet használok mindenhez, egész más íze lesz az ételnek,(rosszabb,de meg lehet szokni) és nem is annyira sűrít pl fözeléknél,az ára 1000 ft körül van, én a cora ba találtam egyedül 495 ért azt szoktam használni.
2011. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rokoncsaj használja. Kóstóltam sütit, kenyeret, nekem nagyon ízlett. Az tény és való, hogy a kenyér kissé lapos, szendvicskészítésre nem alkalmas.
2011. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

én moulinex gépben szoktam teljes kiőrlésű tönkölyllisztből kenyeret sütni és nagyon szeretem:) szerintem megkell találni a megfelelő receptet. sütikhez meg az arány és ugyanígy a recept fontos. az én kenyerem eddig mindenkinek ízlett:) egyszer csináltam pici zsömléket fele-fele arányban sima liszttel azis finom lett. a sütik viszont neház kérdés sajnos.

én 500forint körül szoktam venni a teljes kiőrlésűt.

2011. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem ehetek fehér liszteket (Inzulinrezisztenica miatt). Kedvenc lisztem a Teljeskiörlésű tönköly liszt :) Én olyan kenyeret sütök ami nem esik össze, isteni finom :) ropogós a héja.. olyan mint a bolti.. csak jobb :D Jó kovász kell hozzá, egy jó jénai és kész is a csoda :) amúgy panírhoz ajánlom a zabkorpát-- Isteni vele a rántott hús!! :) durum,zab,graham liszteket is ajánlom :)
2014. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!