Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A szőlőcukor mennyivel jobb,...

A szőlőcukor mennyivel jobb, mint a közönséges fehér cukor?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

?

Milyen értelemben kéne jobbnak lennie?


A legegészségesebb édesítő a tiszta méz. Ezen kívül van nyírfacukor, barnacukor, nádcukor, finomított cukor, szőlőcukor stb. Szerintem mértékkel használva egyik sem baj.

2011. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Hülyén fogalmaztam. Úgy értettem ,hogy melyik egészségesebb, mennyi kalória van bennük. Igazából már alig használok cukrot. Most vettem egy kevés szőlőcukrot és ha valamit édesíteni akarok akkor azzal fogom. Köszönöm a válaszod! :)
2011. okt. 3. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom pontosan, de ha kalóriacsökkentés a cél, akkor a nyírfacukrot ajánlanám inkább. Ráadásul ízében, állagában, felhasználhatóságában közelebb áll a sima cukorhoz a szőlőcukornál. Megdöbbentő, de állítólag a fogaknak direkt jót tesz, mert antibakteriális hatású. Sajnos aranyárban van, valami 2000 ft egy kiló. Bár ha nem használ az ember sokat...
2011. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
stevia-kivonat. Nem túl népszerű, és nincs is minden boltban, de 100% természetes, kalóriamentes édesítőszer.
2011. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A szőlőcukrot lassabban bontja le a szervezet és így tovább tud energiát biztosítani, mint a fehér cukor. Kalória ugyanannyi van benne. Amúgy a legegészségesebb a méz!
2011. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényeg, hogy a szőlőcukor gyümölcs eredetű cukor, ezt a szervezet azonnal tudja használni, mert felszívódásra kész állapotban van. Ezért van az, hogy aki éhes, vagy cukorbeteg, pillanatok alatt tudja a vércukorszintjét normalizálni néhány szem szőlőcukorral. Ha fogyni akarsz, bármilyen aszpartam-mentes!!!! édesítőt használhatsz-előttem szólók írtak róla-,ha csak a finomított cukrot akarod kerülni, akkor inkább a szőlőcukor.
2011. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!