Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » B vezetői engedély, szemüveggel?

B vezetői engedély, szemüveggel?

Figyelt kérdés

Ha nekem szemüveggel van meg a jogsim, viszont két éve volt kiállítva az alkalmassági papír, azota nem is kell szemüveg, akkor a rendőr megbüntethet szemüveg nélküli vezetésre?

Holnap okmánykodok, és max ha megkérem az ügyintézőt, hogy lehetőleg alkalmasnak állitsa már ki simán, ne szemüvegesre, akkor segíteni fog nekem? (mivel 2009es adat, és azota változott ez a dolog)

Ha így csináltatom a jogsit, akkor időkozben ha szervezk szemorvostol papirt és megcsinálom az alkalmasságit, az megint plusz pénz? Sőt, akkor a jogsimon is cseréni kell az adatokat és az pláne pénz?


2011. máj. 16. 13:39
 1/7 A kérdező kommentje:
ja egyebkent : jobb -1 bal -075 ergo rovid lato vagyok, de ez regi adat, szerintem ennel joval jobb, max annyira hátrál, hogy a másodperc alapú lámpákat kozelebbrol tudom jobban kiolvasni. Hiszen a gyakorlati orakon mindig jol vezettem nélküle is, egyedül vizsgán vettem fel.
2011. máj. 16. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Előbb orvoshoz kell menni, nem? Az orvosi papírt kell vinni az okmányirodába. Nem értem mit akarsz tudni?

A páromnak mikor feles szemüveg kellett, rajta volt a régi jogsin is, a hátulján, akkor nem büntette meg rendőr, ha igazoltatta.

2011. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az ügyintéző nem másíthatja meg az orvosi papíron lévő adatot. De én a helyedben ebből nem csinálnék ügyet. A rendőr igazoltatásnál sohasem nézi, hogy van e rajtad szemüveg. Ha mégis reklamálná, akkor azt mondod, hogy kontakt lencséd van. Teljesen feleslegesen parázol. Hadd a fenébe. Amúgy gratulálok a jogsidhoz és jó vezetést, főleg baleset menteset kívánok.
2011. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először elmész alkalmasságira, ami nálunk kb a házi orvost jelenti. Kiállítják a papírt, hogy nem vagy már szemüveges, besétálsz az okmányirodába és megcsinálják az új jogsit.


De nem érthető pontosan, hogy mit is akarsz. Lejárt a jogsid? Minek adsz ki pénzt rá és minek cserélteted le, ha nem szükséges. Elmész a szemészetre, kiállíttatsz egy papírt, hogy nincs szükséged állandó szemüvegre és ezt a papírt hordod magadnál. Ha a sün elkezd okoskodni igazoltatásnál megmutatod a papírt.

Én ezért nem fizetnék külön. Ha meg akarod csinálni az nem két forint lesz, mert meg kell csinálnod először az alkalmasságit, ami nem két forint, utána kiállíttatni az új jogsit.

Ha majd lejár akkor csináltasd meg, mert ugyanezt a pénzt kell kidobnod majd akkor, ha aktuális lesz és tényleg lejár a jogsi. Ahogy elnézem, ha két éve volt kiállítva az alkalmassági, akkor még van vagy 8 éved.

2011. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolso koszonom erre nem is gondoltam !! : D


tobbiek: Bocs kicsit tulkomplikált kérdés : D igen friss lenne a jogsi, most vizsgaztam le végre valahára.. tomerdek penz volt..bocs az offét, s koszonom a gratulaciot : D

2011. máj. 16. 14:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyébként biztos, hogy elfogadja a rendőr azt a szemorvosi akár pecsétes aláírásos papírt, hogy nekem már jó a szemem ? Ugyanis ő csak azt hajtogatja, hogy de a jogsi.. és miért nem intézte el, ez a szabály blabla.. ??


(Esetleg az beválna, ha nélküle vezetek, aztán ha megállit ott van a sebváltonal gyorsan felkapom? :D )

2011. máj. 16. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

kontakt lencse is egy megoldás, állapítsa már meg hogy benne van e a szemedben vagy sem...


ilyennel ne foglalkozz....

2011. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!