Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pár szemüveggel kapcsolatos...

Pár szemüveggel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,ma jött meg a szemüvegem.És lenne pár kérdésem.

1.Nem vettünk olyan törlő rongyit,mivel törölhetném addig amíg nem veszünk?

2.Normális,hogy fárad tőle a szemem,időnként le kell vennem?!

3.Amikor fel-le nézek akkor kilátok a szemüveg alól-felől,majd megszokom,hogy középre koncentráljak?


2011. aug. 16. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

1 - puha pl mikroszálas ronggyal (ha műanyag lencsés, akkor különösen vigyázni kell rá)

2 csak akkor, ha ez nem több, int pár nap

3 igen megszokod, de legközelebb olyan keretet válassz, ami ennél nagyobb és nem lesznek ilyen problémáid

2011. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. papírzsebkendő, puha rongy tökéletesen megfelel, nem kell drága törlőrongy, vagy szarvasbőr;

2. idővel megszokja a szemed, nem fog fáradni;

3. idővel megszokod, hogy középen nézz;


40 éve van szemüvegem.

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 16. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
papírzsebkendőt hanyagolja, ha műanyag a lencse vagy bevonatolt üveg
2011. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi!:D
2011. aug. 16. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

"papírzsebkendőt hanyagolja, ha műanyag a lencse vagy bevonatolt üveg"

Miért is?


Fényre sötétedő lencsém van kb. 25 éve, semmi baja a pzs-től.

Páromnak műanyaglencséje, semmi baja a pzs-től.

2011. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is fénye sötétedő lencsém van, az nem bevonat ;) az AR réteg , ami karcolódik nem is kicsit, persze ezt csak akkor látod, ha nagyon alaposan és közelről nézed viszont zavar a látásban...a műanyag lencse védőrétege és maga a műanyag is karcolódik (pláne ahogy kezd elöregedni), kétlem, hogy semmi baja nem lenne, nekem fél év alatt használhatatlan lett, amikor még pzsvel törölgettem - 28 éve szemüveges vagyok, kb 30-35 szemüvegem volt már és akkor még a munkavédelmi szemüvegeket nem is számoltam, a papírzsepi nem jó törlőmegoldás hosszú távon - mikroszálas v. szarvasbőr rongy, amivel tovább meg lehet őrizni az állagát egy szemüvegnek
2011. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nekem különleges szemüvegem van /volt/, de soha semmi baja nem lett az elmúlt 40 évben.
2011. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!