Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Oké, hogy ásványi földdel...

Oké, hogy ásványi földdel mossak hajat, de fogat lehet rendes fogkrémmel mosni?

Figyelt kérdés
No, szóval elkezdtem beleásni magam az egészséges életmód rejtelmeibe, és olyan dolgokat találtam, hogy például a samponok ugye nem tesznek jót a fejbőrnek, meg minél jobban habzik, annál rákkeltőbb, tehát mossunk hajat ásványi földes pakolással. Na de ha már ilyen nagyon egészséges leszek, akkor fogat pl mivel mossak? Mert akkor a habzós fogkrém is rossz, gondolom. Valaki tud valami egészséges fogmosó módszert?
2011. aug. 7. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, én nem tudok, de lenne egy kérdésem: miért ásod bele magad ennyire ebbe a témába? tényleg megéri?
2011. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert a párom külföldre megy és nem hisz a távkapcsolatokban. Csalódásra pedig a legjobb, ha beleásom magam valamibe. Erre a kapcsolatomra ez jutott.
2011. aug. 7. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
uhh:S hajrá, mindenesetre.:)
2011. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, csak óvatosan ezzel az egészséges életmóddal, mert amennyi baromságot összehordanak és amennyi méregdrága vacakot ajánlanak, nehéz kiszűrni a valóban hasznos dolgokat.Legjobb esetben, csak a pénztárcád bánja.Természetesen nem az a baj, hogy egészségesen akarsz élni, hanem az, ha mindent elhiszel amit mondanak.Tanácsolnám, hogy az adott témákban, az orvosok ajánlásait is olvasd el, mielőtt hülyeséget csinálnál.A legtermészetesebb fogmosó szer jelenleg a natúr fogpor.Hajmosásra a tojássampont ajánlom, magad is könnyen elkészítheted 2db tojás 4evőkanál csavart citromlé és tetszés szerinti, eredeti illóolajból 2-3 csepp, pl kamilla, cédrus, citromfű,rozmaring,a sajtolt lenmagolaj a legjobb, akár kombinálhatod is őket.Sok sikert.
2011. aug. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik valami afrikai fa (arakfa), amit a egyes bennszülöttek rágcsálnak és a legújabb kutatások szerint ugyanolyan jó antibakteriális hatása van, mint a fogkrémnek (csak mellékhatás nélkül). Egy fogorvos ismerősöm mesélte, mikor e témában kérdeztem. De azt hiszem, ezt nem árulják...


De a sós vízzel öblögetés is nagyon hasznos, sőt a sós, szódabikarbónás fogmosás fehérít is.

2011. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én házilag készült tojássamponnal mosom a hajamat.

http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys

van házi fogkrém receptem is, de mostanában már csak simán szódabikarbónával mosok fogat. itt találsz sok hasznos információt egészséges életmód ügyben:

www.antalvali.com

2011. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy ásványi por, Dentomin fogpor. Tök olcsó, ugyanaz a hatóanyaga, mint a fogkrémnek, csak nincs hozzáadva más. Gyönyörűen tisztítja a fogakat, és ínygyulladás ellen is használ.


Párkapcsolati problémák (mardosó hiányérzet) ellen inkább valami közösséget keresnék, így csak nagyon be fogsz fordulni. Menj tornázni, vagy kapcsolódj be valami önkéntes csapatba, mentsél kóbor kutyákat vagy fess óvodakerítést, kísérgesd át a néniket a zebrán. Ki fog nyílni a világ, barátokat szerzel (és nem leszel hűtlen ettől), de még a pénzed is megmarad, mondjuk egy wellness hétvégére a pároddal, mikor visszajön.

2011. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!