Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyek a jó minőségű natúr...

Melyek a jó minőségű natúr joghurt összetevői?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiamnak szeretnék joghurtot adni, de nem tudom, melyek a felesleges, és melyek a nélkülözhetetlen összetevői egy jó minőségű natúr joghurtnak. Sok joghurton látom, hogy tartalmaz tejport vagy tejszínt például. ezek szükségesek hozzá? Köszönöm
2011. aug. 16. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Tej és élő joghurtkultúra, semmi más nem kell bele. Azt viszont kérdezd meg a gyerekdokitól, hogy kaphat-e egyáltalán, mert újabban egyéves kor előtt nem adnak a babáknak tejet. Azt nem tudom, hogy ez a joghurtra is vonatkozik-e.
2011. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, megkérdeztem, a tejet csak egyéves kor felett lehet (egyes drasztikus vélemények szerint már 3 év felett), de a joghurt, kefir, sajt, túró már mehet 10 (8) hónapos kortól is.

És van olyan joghurt, amiben tényleg csak ennyi van? Eddig az Activiát, a Bakonyit, meg a Mizót néztem, azokban mind van valami oda nem kellő :(

2011. aug. 16. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Csinálj magad joghurtot és akkor biztosan jó lesz!Könnyű!És abban tudod mi van,és semmi egyéb adalék anyag,ami a gyáriakban.

Már régen volt kisbabám,de már akkor is voltak bébi tejes pudingfélék,joghurtok,amiket kimondottan nekik készítettek.Gondolom most még jobbak azok a bébiételek.(Régen patikában árulták,legalábbis én ott vettem,abban bíztam jobban.)

2011. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
46%
Ki találta ki hogy nem kaphat a gyermek tejet 1 éves kora előtt? Ezt nem tudom feldolgozni...
2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Amúgy nem tudom, hogy mi a különbség a kefir és a joghurt között, de az Alföldi kauk. kefirben csak tehéntej + kultúra van.
2011. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Joghurt - tejsavbaktérium

Kefír - gomba


Tejpor, tejszín nem kell a joghurtba.

Legkevesebb adalék a Spar sajátmárkás natúr joghurtban van, esetleg próbálkozz biojoghurttal, a Spar sajátmárkás abból is jó, úgy emlékszem.

2011. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy azért nem kaphat tehéntejet a baba, mert fajidegen fehérje van benne, allergiát okoz. Ha meg nem, akkor hosszú távon még mindig okozhat problémát, nagyobb eséllyel lesz allergiás meg asztmás a gyerek.
2011. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyári joghurtnál egyenletes minőségre törekszenek, azért van néha benne tejpor és tejszín. Ha a beérkező alapanyagnak alacsony a zsírtartalma, akkor tejszínt tesznek bele. (ez is tejből készül fölözéssel, így teljesen természetes anyag).

Ha a alapanyagnak nem elég a szárazanyagtartalma, akkor pedig tejport tesznek bele. Ez is természetes anyag, hiszen szárított tej.

Minkét anyag tejből van, csak fizikai módszerekkel eltávolították belőle a savót, illetve a vizet.


Ha mindegy, hogy milyen a joghurt akkor persze nem kell beletenni ezeket, de komoly gyártóknak nem mindegy.

2011. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. szept. 19. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!