Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A gördülőtalp valóban jót...

Brain Storming kérdése:

A gördülőtalp valóban jót tesz a lábnak?

Figyelt kérdés
... vagy csak ez is egy jól hangzó kamu?
2011. aug. 25. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

senki nem mondja hogy jót tesz a lábnak


ezt a hülyeséget hol hallottad?

2011. aug. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azoktól, akik vesznek, meg azoktól, akik eladják...
2011. aug. 25. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobban igenybeveszi a labizmokat, olyan izmokat is mozgasra kenyszerit jaras közben, amit a hagyomanyos cipö nem. A dragabbakba (ryn, mpd) olyan talpbetet van beleepitve, amire ahogy leteszed lepeskor a sarkadat, puha. Ez az izületeknek tesz jot, igy kevesbe karosodnak, mintha kemeny talajra erkeznel. Amugy erröl sokat irnak az összes ilyen oldalon, ott bövebben olvashatsz rola, de ez a 2 dolog a lenyege.

Az olcsobb markak ertelemszerüen vagy nem ennyire hatasosak ezekböl a szempontokbol, vagy olyan minösegü a talpbetet, hogy mar vasarlaskor is latszik, hogy egy kisebb behatas (eles kö...stb) es kidobhatod. Pl. nem annyira puha a talp (de szerintem megis jobb, mint a sima cipö).

Az is fontos, hogy kenyelmes legyen, es nekem meg az, hogy viszonylag strapabirobb.

En szinte mindennap tornazom a mar kisgyerekkorban megallapitott gerincferdüles miatt, es ezt kiegeszitev nekem sokat jelentenek ezek a cipök. Tudom, sokan nem foglalkoznak vele, amig nincs komolyabb problema, de ezt mindenki maga dönti el, en igy döntöttem.

Amugy nekem van egy mbt-m, egy ryn-em. Egyik nyitott, nyari hasznalatra, a masik sportcipö, ezt felcipö es csizma helyett hasznalom). 2 eve vettem öket, mindkettö ugyanolyan jo. Azota mindig csak ezeket hordtam, kiveve egy esküvöt. Nemreg vettem egy markatlan par ezer FT.osat is hozza, mert eppen harmad arara le volt arazva (15e helyett 5e), es bar nem hozzafoghato az mbt-hez, ryn-hezs strapabironak nez ki, kenyelmes is. Csak azert, hogy telen, amikor latyakos az ut, akkor ezt majd nem sajnalom, es megsem kell a regi csizmat felhuzni, amitöl mar nagyon elszoktam. (Pedig lapos.) Megjegyzem, 2 evig nem volt csizmara szüksegem, mivel a lakohelyünkröl inkabb csak kocsival lehet barhova menni, most viszont varosba költözünk, ahol tudom majd többet hasznalni.

2011. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remelem, egyertelmüen kitünt a 2 elönye, konyhanyelven:

1. Jobban igenybeveszi a labizmokat, es olyan izmokat is mozgasra kenyszerit jaras közben, amit a hagyomanyos cipö nem. Azert jo, hogy az izmok edzettek, mert akkor ezek tartjak a testet vagy jobban tartjak a testet es a csontok kevesbe karosodnak, azaz tovabb elhetsz testileg egeszsegesen.

2. A dragabbakba (ryn, mpd) olyan talpbetet van beleepitve, amire ahogy leteszed lepeskor a sarkadat, puha. Ez az izületeknek tesz jot, igy kevesbe karosodnak, mintha kemeny talajra erkeznel.

2011. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!