Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan lehet ellenőrizni,...

Hogyan lehet ellenőrizni, hogy a biotermesztésű gyümölcsként árult portékák a piacon valóban azok-e?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem, hogy ha kukac van bennük, akkor biztos biotermesztésűek. Kukacos gyümölcsre valahogy azonban mégsem vágyok.
2007. júl. 9. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazából sehol nem lehet bizos az ember, hogy bio az,amire ráírják. Én úgy vélem, hogy pont ellenkezőleg, ugyanis a bio dolgok egészségesek, szépek, és nem igazán lehetnek kukacosak. 100%-ig biztos akkor lehetsz benne, ha te termeszted otthon a kertben. Nagyon sok kereskedő csak ráírja, hogy nagyobb haszna legyen rajta. Ez szomorú, de ilyen világot élünk. Bár ez csak az én egyéni véleméyem :)
2007. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit.

A "bio" dolgok nem néznek ki olyan szépnek és egészségesnek, mint az erre kitenyésztett mű termények.

Éppen az van, hogy kicsit csúnyább, és kukac LEHET benne. Ha van, akkor biztos bio... ha van rá pénzed, vedd meg, aztán vágd ki a kukacot belőle.

2008. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tamás Miklós válasza:
Állítólag az a bio gyümölcs, amit éjszaka permeteznek...
2010. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

kukacot csak azért emlegetik, mert a méreg megölné esetleg.

Keress ismerős termelőt, vagy piacon vásárolj. Ott ha használnak is a kiskertben valami vegyszert, sokkal jobb a minőségük és több a vitamintartalmuk, mint a nagy üzletek bio gyümölcseinek.


A permetszerektől sem kell annyira élni, a hagyományos permetszerek a permetezési szokásokhoz idomulva vannak kifejlesztve, még azelőtt lemosódnak a növényről, hogy gyümölcsöt hozna, így nemigen kerülnek rá ( vagy csak elenyésző mennyiség, amit a szervezet inaktiválni tud, ha megfelelően táplálkozol, és nem tömöd magad mesterséges ételekkel, ismeretlen vegyszerekkel kezelt kajával).

A permetezés egyébként nem csak azt a célt szolgálja, hogy több legyen az eladható termény, mert nem dézsmálják rovarok, hanem betegségeket is megelőz.

Említhetném az anyarozs nevű gombafélét, mely gyógynövényként is használatos volt, ám elsősorban erős mérgező hatása ismert. Ezt pl permetszerrel ki lehet zárni.

2010. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!