Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen gyakran eszel csírákat...

Milyen gyakran eszel csírákat és milyen mennyiségben? Tapasztaltál valamilyen hatást?

Figyelt kérdés
Aki nem eszik, arra nem vonatkozik a kérdés.
2011. aug. 31. 15:46
 1/9 Sz. Ildi ***** válasza:
48%

Szia!


Ugye tudod, h. a csíra tele van mérgekkel? Megmagyarázom miért: legtöbb élőlénynek megvan a maga védekezési módszere, persze nem mindegyiknek, de itt gondolok például a sündisznóra, ugye a tüskéi azért vannak, hogy a ragadozók ne tudják megenni. Na most, vannak növények, amiknek tüskéi vannak, ezek is védekezés gyanánt. De nem mindegyiknek van ennyire kifejlett "önvédelmi rendszere", ezért máshogy próbálkozik, pl MÉREGGEL, ilyet is sokat ismerünk, pl mindenféle gombák, amik rögtön elérik a hatásuk, de vannak ennél még primitívebb növények, amiknek nincsen semmiféle rendszere, úgy próbálja "megvédeni magát", fenntartani magát, mert ugye a csírának fontos szerepe van a szaporodásukban, hogy a csírájában méreg van. PL búza, árpa, stb. Próbálják elkerülni az állatok, mert ösztönből tudják,DE ha véletlenül megeszik, akkor sincsen semmi baj, mert átmegy a szervezetükön emésztés nélkül. Az embereknél ez máshogy működik. Mivel nem olyan régi ez a dolog (mint pl a kenyér sem) ezért az emberi szervezet megpróbálja megemészteni, persze sikeresen, de a méreganyaggal együtt. rövid távon ezt nem fogod érzékelni, majd csak hosszú távon. Gondold csak el, ma mennyi a szív és érrendszeri betegség. 5000 évvel ezelőtt nem ismerték a kenyeret, a búzát, a lisztet, a csírt, mert nomád életmódban éltek az emberek. VALAMINT nem volak ilyesfajta megbetegedések sem. És bizonyított, hogy a ma élő nomádok között sincsen olyan idős ember , aki bármiféle betegséggel küszködne. A letelepedéssel kezdődött meg a különböző gabonafélék termesztése, ez idő alatt nem alkalmazkodott az emberi szervezet. De ezeknek a dolgoknak utána tudsz olvasni a paleolit táplálkozással foglalkozó oldalakon, vagy könyvekben.


Üdv.: Ildi

2011. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a csírák nagyon is egészségesek. Minden bizonnyal nem árulnák bioboltokban, ha mérgező lenne.

De mindegy. :)

Én elég sűrűn eszek csírát, de csak azt, amit magam csíráztatok. Kedvencem a lencse csírája.. Meg tudok belőle enni egy vagonnal. :) Finom borsóra hasonlító íze van..

Mondjuk chips helyett ezt szoktam rágcsálni. Úgy 2 hetente csíráztatok egy tállal.

2011. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sz. Ildi ***** válasza:
48%
Figyelj, én nem azt mondom, hogy ne egyél, ha akarsz egyél, de azt hiszem elég egyértelműen írtam le, mi a helyzet vele. Te hiszel még a kapitalizmusnak? Ahol mindenkit csak a pénz érdekel? Mikor az orvosokat lefizetik a gyógyszergyártók, hogy ezt a gyógyszert írja fel a betegeknek, még ha nem is olyan hatásos, felírja, mert pénzt kap érte.... de te tudod. A barátom édesapja most kapott agyvérzést, egy olyan gyógyszertől, amit pont azért írtak fel, h ne legyen... Én senkit nem akarok győzködni, engem nem zavar ki meddig él, én szeretnék sokáig egészségesen élni.
2011. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Ildi! Értékelem a hosszú választ, de nincs szükség hangulatkeltésre. Egy biológus mellett ülök, és bízvást állíthatom, hogy ezekben a csírákban nincs méreg.

A paleolit meg egy baromság, sajnálom, hogy bedőltél neki, bár nem is csoda, mert nagyon meggyőzőek és logikusak, a laikus könnyen elhiszi.

A civilizációs betegségek léteznek, de nem a gabonák, hanem a helytelen életmód okozza őket. A nomádokat meg megeszi a medve 40 évesen. Még 100 évvel ezelőtt sem volt ennyi bajuk az embereknek. A paleolitnak igaza van abban az egyben, hogy ne együnk tartósítószereket és adalékokat. De ezt meg lehet tenni, ill. lehet törekedni rá a paleolit egyoldalúsága nélkül is. Emellett nem kéne szennyeznünk a környezetet, és mehetnénk a földekre kapálni ahelyett, hogy 12 órát rohadnánk egy irodában - máris egészségesebbek lennénk (ha ugyan nem kapnánk bőrrákot az UV-sugárzástól, tudom Szendi pszichológus szerint minden bőrgyógyász, azaz szakember szélhámos és hazudik, a tény viszont az, hogy tönkretesszük a bolygót, élhetetlenné válik, és nem tehetünk ellene semmit).

Mindenki megtermelné magának a gyümölcsöt, és akkor nem lenne rajta tartósítószer, és mindenki azzal permetezné, amivel akarja, ha nem akarja, akkor meg megeszi kukacosan. De a mai világban nem lehet így élni sajnos. Vagy elfogadod, vagy bedőlsz mindenféle elméletnek. Szerinted ha nem eszel gabonát, mert az halálos rád nézve, de eszel dupla adag gyümölcsöt, ami tartósítószeres és permetezett (mert biora nincs pénzed ugyebár), azzal nem teszel rosszat? De igen. Dupla adag méreg jut a szervezetedbe, ami vagy okoz rákot, vagy nem.

Nem tudod kivédeni. Csak törekedni tudsz arra, hogy egészségesebben étkezz és mozogj.

Lecseng majd ez a divat is (ahogy az Atkins is), 10 év múlva senki nem fogja tudni, mi az paleolit.

A gabonához meg tökéletesen alkalmazkodott a szervezetünk, ezt biztosra veheted, nézz utána az emésztőrendszerünk felépítésének és a fogazatunknak.

Az egész paleolit alapvető biológiai és régészeti tévedéseken alapszik.

A génmódosított búza megint egy más dolog, az megint az a kategória, hogy élhetetlenné tesszük a bolygót. De ne hidd azt, hogy ha nem eszel búzát meg krumplit, ezzel megoldottad a problémát magadra nézve.

Üdv

2011. szept. 14. 10:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönöm.
2011. szept. 14. 10:43
 6/9 Sz. Ildi ***** válasza:
48%

Szia!


1: Teljesen laikusnak nem nevezném magam, van némi fogalmam a természetről, biológiáról, növényekről, ugyanis biológia szakon végeztem, ugyan nem azzal fogok továbbmenni, (nem leszek biológus) de ettől függetlenül.. érted.


2: Nem győzködni akarok senki, távol áll tőlem. Nagyon sokan ismerőseim közül ezt a paleolit étrendet csinálják. Látom az eredményeket. És még csak nem is fogyóznak, jobb a közérzetük, nem fáj állandóan a fejük, stb...

De igazad lehet, biztosan nagy tévedés. És abban is biztosak lehetünk, hogy az össze mindenki (politikus, blabla) teljesen igazat mond. Félre ne érts, nem politizálás, de hasonló, hogy kinek mit hiszünk el.) Én inkább a tapasztalatokra hagyatkozom. (Mint ahogy a biológia is ezt teszi.) Lehet hogy a nomádot negyven évesen megeszi egy medve, mégis, akit nem, az egészségesen éli le az életét. Persze dehogy akarok nomád lenni, de a táplálkozásukat mintául lehet venni. Amúgy teljesen igazad van abban, amit írtál, ne szennyezd a környezeted, ne egyél tartósítószert, biocuccokat jobb enni stb... Ez azt hiszem egy az egyben paleolit (egy két dologgal még ki van bővítve), de a lényeg nem más.


3: Lényeg a lényegben, hogy mindenki tegyen belátása szerint, engem nem kell győzködni semmiről, mert tudom amit tudok, és teszem, amit szeretnék. Éppen ezért kiszálltam ebből a beszélgetésből, mert nem célom a meggyőzés.

Remélem legalább jó íze van annak a csírának. :):)


Szép napot.

2011. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A csíra nagyon finom, és nagyon egészséges!!


Dédszüleim és nagyszüleim is rengeteget fogyasztottak belőle. Dédimamám 96, dédipapám 93 évesen hunyt el. Nagyszüleim egészségi állapota pedig kiváló! Minden héten fogyasztanak csírákat, ugyanis nagyon szeretik.

Én pedig ebben hiszek. :)

2011. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ildi, pontosan azzal az 1-2 dologgal van problémám, amivel ki van bővítve.

De szerintem se vitatkozzunk, a kérdésem nagyon nem erre vonatkozott.

2011. szept. 19. 11:42
 9/9 A kérdező kommentje:
10,47 köszi
2011. szept. 19. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!