Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg tudná mondani valaki,...

Meg tudná mondani valaki, hogy mit próbál jelezni a szervezet azzal, hogy ha állandóan savanyúságot ennék és elég nagy mennyiségben?

Figyelt kérdés

Nyár eleje óta tart ez a "savanyúság kívánás". Rámjön és megeszek fél zacskó savanyú káposztát vagy egy üveg savanyú ubit. Minden nélkül. Szinte minden kajához tudnék enni.

Nem vagyok terhes! :-) A 60 felé közeledem már... Fogalmam sincs mitől van ez..


2011. okt. 20. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes.. (én is nagon szeretem a savanyút, nekem kevés a savam). Mondják, régen a gyerekeknek volt valami "savanyú"lelőhelyük, amire rájártak, vadalma, ilyesmi. Arra gondolok, talán valami más is hiányozhat (a savon kívül) talán valami olyan, ami savas közeget igényel a felszívódáshoz(nyomelemek, a vas az biztos)
2011. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban is ilyen voltam, azóta is ha megérzem a szagát, folyik a nyálam kb. :D

Nagymamám azt mondta mindig, hogy biztos kevés a savam. A vassal is lehet valami, abból nálam is mindig kevés van. Talán egy rutin vérképet csináltathatsz, az ártani nem árthat. :D

Esetleg ha későn klimaxoltál, lehet ahhoz van köze, nem?

Vagy csak szereted és kész. :D

2011. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Savanyút ennél: Folyadék hiány. A szervezetben levő folyadékos a só köti meg, ezért kívánsz sósat. igyál rendesen napi több liter vizet. Fejfájás is előfordul? Az is egy tünet... ha igen akkor fél liter vízbe tegyél egy evőkanál sót, és igyad meg. Azzal a fejfájás is elmúlik. Ha meg szomjas vagy igyál. Napi 2 litert mindig igyad meg.
2012. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy finom a savanyúság? :D Én is kedvet kaptam hozzá, mindjárt keresek savanyú uborkát. :-)
2016. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!