Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mióta elkezdtem csinálni a...

Mióta elkezdtem csinálni a paleo étrendet, folyton hasmenésem van. Ez normális?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 05:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szerintem ha csak hígabb kicsit, akkor az a rostoktól van, és ha nem mindig van, csak gyakran híg, akkor nincs nagy gond. Valóban lehet a hirtelen nagyobb mennyiségben fogyasztott zöldségtől.

Én is rengeteg zöldséget eszem, ha nem eszem zöldeket, akkor székrekedésem van/volt, most, hogy rengeteget eszem zöldet, hígabb, persze, de ez nem gond szerintem.


Amúgy én még csak próbálkozom ezzel a paleo étrenddel, de még nem igazán következetesen csinálom. A problémát nekem a kenyér jelenti. A zab kenyereim nem állnak össze, szétesnek por állagúra. Telinyomom tojással, akkor sem az igazi, tojás nélkül katasztrófa.

A lenmag és zab őrlemény ízét nem szeretem ilyen töménytelen mennyiségben.


Van viszont itthon egy halom sok tönkölybúza, teljes kiőrlésű. Arra gondoltam, vajon ez az évezredekkel ezelőttről származó ősi gabonafaj a tönköly beilleszthető-e ebbe az étrendbe. Ezzel kiválóan tudok dolgozni, a kenyér is összeáll, és nem fehér, hanem teljes kiőrlés. pl ha csak reggel eszem csak egy szeletnyit az ilyen gabonájú kenyérből, szerintetek az még paleo, ha ettől eltekintve minden másban követném?

2011. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

A sok elvakult paleolit-hívő szerint a kenyér a fő ellenség. :)

Nyugodtan egyél tönkölyt is meg kenyeret is, látod, te is tudod, hogy ősi növény. A paleolit ellent mond minden józan észnek és minden tudománynak.


De sokan abból sem tanulnak, ha a testük nyilvánvalóan és egyértelműen jelzi, hogy nem jó, amit tesznek vele.

2011. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
A sok "elvakult paleolit hívő" szerint a glutén a(z egyik) fő ellenség.
2011. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

ha a glutén a fő ellenség, akkor hogy lehet, hogy a zabot engedélyezi a paleo diéta, a hajdinát, kölest, kukoricát, borsót szóját stb. ehetik a gluténmentes diétát igényelő coeliakiások?! Ők már csak tudják, mi a glutén mentes...


Szóval ne a gluténnel magyarázzuk, mert azt már most megcáfoltam. Akkor ezek szerint a tönköly búza mint ősi növény benne lenne a kiskalapban.


csak megjegyezném... hogy vajon az ősember amúgy honnan gyűjött össze annyi lenmagot és szezámmagot, hogy napi szinten kenyeret tudjon sütni belőle. Érdekes csak...


Viszont tanulmányaink alaján az ősember a természetben talált tönkölybúzát a barlangja mellett már telepítette.

2011. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
A zabot csak kevésbé ártalmasnak tartja a többi gabonánál, mert elvileg nem tartalmaz glutént (csak szennyeződik vele a feldolgozáskor)... de erről megoszlanak a vélemények. Egy "fanatikus" paleós azonban nem eszik zabot!
2011. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 nikaa11 ***** válasza:
25%
Hosszú távon nem egészséges a paloe táplálkozás!!!! ne csináljátok!
2011. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!