Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért nem jó ha este teleeszem...

Miért nem jó ha este teleeszem magam?

Figyelt kérdés
Én nem alszom akkor rosszabbul.
2011. szept. 6. 04:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert lassul az anyagcsere és jobban lehet hízni!!!
2011. szept. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teli hassal nem tudsz aludni. A beleknek is pihenni kell.
2011. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert éjjel a SZERVEZETNEK pihennie kell és regenerálódni, nem emészteni. Attól, hogy te tudsz aludni, a szervezet még nem pihen, hanem emészt.

Ha rendszeresen bezabálsz lefekvés előtt, és nem hagyod a szervezetedet regenerálódni, nagyobb eséllyel alakulnak ki betegségek, mint pl. cukorbetegség, rák, reflux.

Ha néha megéhezel vagy későn érsz haza, és eszel valami könnyű kaját, természetesen semmi bajod nem lesz. De ha minden nap lefekvés előtt eszel, akkor hosszú távon szinte biztos, hogy problémáid lesznek.

2011. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Így van, abeleidnek is kell a pihenés. Ha este teleeszed magad, akkor a bélcsillóidnak túlórázni kell és hrtelen fellázadhatnak és bizonyos esetekben összefoshatod magad....ez csak a jobbik eset volt..:S
2011. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tele hassal alszom a legjobbakat. Amúgy telekajálhatod magad bármikor, csak arra ügyelj, hogy az utolsó étkezés és elalvás közt elteljen 3 óra. Aki 9 körül fekszik, ne egyen 6 után, aki éjfélkor, ne egyen 9 után, stb.
2011. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jilly Dávid válasza:
100%

Teljesen jó és abszolút természetes, ha este teleeszed magad. Nem véletlenül kívánjuk este az ételt. Ösztönös érzés, amit csak önmegtartóztatás és akaraterő segítségével lehet legyőzni. De ez csak rövidtávon megy... Komolyan gondoljátok, hogy okosabbak vagytok, mint egy szervezet, ami több millió év során fejlődött idáig?!

A kérdésre válaszolóknak üzenem, hogy lapozzanak fel egy anatómia tankönyvet és kezdjenek az emésztésről olvasni, de még jobb, ha az autonóm idegrendszerről kezdenek olvasni. A szimpatikus idegrendszer, ami nappal aktív, felel az aktív cselekedeteidért, azért, hogy éber legyél, dolgozz, stb. A paraszimpatikus idegrendszer, amely éjjel (!) kerül túlsúlyba felel az emésztésért, alvásért, a tápanyagok beépítéséért. Uhh, ez most biztos felért egy gyomrossal a jóindulatú tanácsosztogatóknak, akik még életükben nem vettek kézbe idevágó témájú könyvet, csak a Mórickában olvasgattak dietetikai "tanácsokat". Vajon, miért van egyre több kövér, cukorbeteg és egyéb anyagcsere-zavaros ember, miközben egyre többen és többet diétázunk, nappal 3-6-szor eszünk keveset, este pedig egy falatot sem?! Érdemes elgondolkodni ezen. Ha érdekel a válasz: Harcosok Étrendje.

Üdv,

Jilly Dávid

2011. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy este ne egyen egy falatot se, azt kérdezte miért nem jó ha este TELE eszem magam? Arra írtam, amit írtam, én nem írtam, hogy ne egyen semmit, egyébként én még este tízkor is tudok enni, de nem mindegy, hogy mit és mennyit!!!
2011. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre van 1 jó mondás. Reggel egyél mint 1 király, délben mint 1 polgár, este mint 1 koldus.
2011. szept. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!