Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van valakinek, valamilyen...

Van valakinek, valamilyen tapasztalata 2-3 hónapos kókuszzsírral való főzés után az egészségét illetően?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam róla, engem meggyőzött, de elég drága. Érdekelne, hogy mennyire érte meg megvenni nektek és, hogy milyen kiszerelésben, hol éri meg jobban?

Köszönöm!


2011. szept. 13. 02:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én itt veszem a kókuszolajat amivel főzök. Olivaolaj árban van.

[link]

2011. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eddig is egeszsegesek voltunk, igy nem tunt fel, hogy meg egeszsegesebbek lennenk a kokuszolaj hasznalata ota.

En nem veszem eszre az izet, a parom igen, ezert a rantottahoz oliva olajat hasznalok, de ha tehetem minden mashoz kokuszt.

Sot, heti egyszer a fejemre is rakenem es rajta hagyom ejszakara. Allitolag a k.olajban levo antioxidans segit a fejbor panaszokon es a hajvegeket is apolja.

2011. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egészség megőrzés egy összetett feladat, és nem elég hozzá csupán az olajadat lecserélni. Sok mást is meg kell változtatni ahhoz, hogy hosszútávú eredményt érj el. Nemcsak az a fontos hogy egészségesen táplálkozz, hanem hogy mozogj sokat, gondolkozz pozitívan, találj sok örömöt az életben. Én is használom a kókusz zsírt, én azért szeretem, mert semilyen mellékízet nem érzek ha eszem. Mi nagydózisú vitaminokat is szedünk már sok éve, és így hogy sok mindent teszünk az egészségünk megóvása érdekében, mondhatom hogy megéri.
2011. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 14. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy kimondottan egészségtelen. Én olívaolajat használok, abból is keveset.
2011. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
22%

Szia!

Én is kipróbáltam a kókuszzsírt. Most ,hogy kezd elterjedni az egészségtudatosság, sokan az egészséges életmódra vágyó emberek átveréséből húznak hasznot. (Pl. a spa méregtelenítő gépek nagy része nem méregtelenít, hanem az elektródába színezi be a vizet. Vagy a méregtelenítő tapaszok egy része a nedvesség hatására színeződik el. ) Tudom ,hogy azt írják a neten, hogy nem számít ,hogy 95% -ban (!!) telített zsírsavakat tartalmaz, mert a benne lévő szénláncok rövidebbek mint a többi olaj esetében, de ez nem számít. Mivel gyenge a szívem, egyből megérzem, ha felmegy a koleszterinszintem. Megettem 4 db kókuszzsírral készült bundás kenyeret, és nagyon felvitte. Majdnem rosszul lettem. Sokan nem érzik meg, mert nem mindenki ilyen érzékeny a koleszterinre. Konkrétan ez a legegészségtelenebb módja a sütésnek. A legegészségesebb olaj az extraszűz olívaolaj, viszont az sütésre nem alkalmas , mert hamar elfárad, és rákkeltő anyagokat bocsáthat ki. A legjobb ha lenolajat vagy napraforgómag olajat használsz. A lényeg ,hogy az olaj hőmérséklete ne haladja meg a 180 fokot, és soha ne használd több alkalommal az olajat. Én egyébként inkább főzök , vagy nyersen eszek mindent.

2011. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
*elektróda
2011. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A két válasszal ezelőttinek üzenem: A kókuszzsír koleszterinmentes, így fogalmam sincs mitől érezhetted, hogy "felviszi a koleszterinszintedet". Meg ez egyébként sem így működik, ha nem viszel be koleszterint akkor a szervezet csinál magának.
2011. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!