Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mivel ízesítsem a teát ha...

Mivel ízesítsem a teát ha cukorral nem szabad? (pl fekete tea)

Figyelt kérdés
Azt mondják a cukorral nem valami jó..akkor mivel? Pl a fekete teát mivel lehet hogy finom legyen?
2012. jan. 26. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mezzel-citrommal pl.
2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mézzel szoktam. (Vagy Canderellel, te annak van egy kis mellékíze, és nem természetes.)

Viszont fekete tea helyett próbáld ki a zöld teát. Sokkal egészségesebb. :)

2012. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát..én a fekete teát mindig cukorral ittam, pedig már 10 éve iszom :D

Én azzal szeretem. Próbáltam már mézzel is, de én inkább csak akkor iszom úgy, ha beteg vagyok :P :)

2012. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MandalaV ***** válasza:

Alapvetően a méz is cukor (80% szénhidrát).

Fekete teához javaslom a xilitet (nyírfacukor). Cukor ízű, egy az egyben lehet vele helyettesíteni a cukrot. Nagyon alacsony a szénhidrát tartalma, nem terheli a hasnyálmirigyet és (nem) mellesleg baktériumölő hatású.

A zöld teához jó a tisztán növényi Stevia is, de inkább édesítés nélül idd.

2012. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
mézzel
2012. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eritritol szénhidrátmentes cukorral.
2012. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mézzel, de inkább semmivel. Szokj le a kávéról. Ez is csak egy rossz szokás amit a nyugati társadalom felvett. Többet árt, mint használ. Én már évek óta nem iszom kávét és nem is érzem szükségét. Néha megkívánom és olyankor ha van itthon főzök egyet, ez kb kéthavonta fordul elő. Venni nem szoktam csak kérni egy kicsit valahonnan. :) Az instant meg szóba sem jöhet.
2012. febr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Xilittel, teljesen olyan ízre, állagra, édesítőerőre, mint a kristálycukor és természetes alapú.
2012. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!