Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Elsősorban lisztérzékenyekhez...

Elsősorban lisztérzékenyekhez szólna a kérdésem, v akik gluténmentes diétát folytatnak. Tényleg ennyire komolyan kell venni? Ki csinálja így?

Figyelt kérdés
neten olvastam, h még az evőeszközöket, tányérokat, amibe főzünk... azt is teljesen külön kell tárolni, nem lehet ugyanabba főzni gluténost, és normál ételt...ezt ki csinálja így???oké, h az élelmiszereket külön tárolom, de hogy mindenből legyen saját...és ne főzzenek az én kotlimban...ez picit soknak tűnik.a héten derült ki az allergiám, most kezdtem a gm diétát.
2012. febr. 4. 15:44
 1/6 anonim válasza:
nekem a tesóm lisztérzékeny és tényleg így kell csinálni
2012. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én lisztérzékeny vagyok, de szerintem a külön étkészlet szükségtelen, a külön főzés fontosabb. És leginkább arra kell ügyelni, ha mondjuk két leves van az asztalon, az egyik gm a másik nem akkor ne szedj azzal a kanállal magadnak ami a gm nélkülihez van kitéve. Főleg ha az már érintkezett a gluténos levessel :) Nem tudom érted e mit akarok mondani :)Szóval csak addig ne érintkezzen az étkészleted és evőeszközöd gluténnal, míg használod.
2012. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen értem,és igy is probálom csinálni.pl ha rántott hus van,először a sajátomat sütöm ki (gm),majd a normált.és igy tovább...még csak most kezdem,és szépen lassan előjönnek ezek az aproságok.már totál külön pakoltam az élelmiszereket.már csak a főzést kell megszokni,mert szinte mindent 2féleképp kell főzni.magamnak,és mindenkinek... :-$
2012. febr. 6. 18:22
 4/6 anonim válasza:

Hát én is olvastam már ilyet vaalhol,hogy külön edények ,meg ilyesmi,ez szerintem már olyan magas szintű hülyeség,hogy az csak na!

Igazam van az elöttem szólónak,egyetértek vele,lényeg,hogy ne keveredjenek a dolgok:))

2012. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves 21:57-es!


Ha hiszed, ha nem, vannak hiperérzékenyek, és mindennel vigyázniuk kell, mert mikrogrammnyi gluténtól is rosszul lehetnek. Attól még senkinek nem lett baja, hogy odafigyelt, és ez egy olyan diéta, amit igenis komolyan kell venni, vagy nem is érdemes csinálni.

2013. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mivel ez nem allergia, hanem intolerancia, függ a szervezetbe bevitt mennyiségtől. Minél érzékenyebb vagy rá, annál kevesebb mennyiségben is (akár az előzőleg használt eszközökről, edényekről) okozhat már kárt a szervezetednek. Mivel ez idővel romolhat is, én azt tanácsolom, inkább légy óvatos.

Patkánymérges edényből sem ennél, mosogatás után sem...

2014. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!