Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen természetes megoldást...

Milyen természetes megoldást válasszak sampon és balzsam helyett a hajmosáshoz?

Figyelt kérdés
Főleg a sampont szeretném kiváltani, mert balzsam helyett most is almaecetet használok!
2012. febr. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szodabikarbona:)


En azt hasznalok. Nem tudom a pontos adagokat, csak ugy szemre szoktam kimerni, de kb. olyan 2-3 evokanal szodabikarbonat felontok 3-4deci langyos vizzel, es az edenykebol locsolok a vizes hajamra zuhany kozben. Egyik kezemmel maszirozom a fejboromet, masik kezemmel fogom a kublit es locsolom a hajamra a lottyot. Dorzsizem, locsolom, dorzsizem, locsolom, majd jo alaposan kioblitem es en is almaecetes oblitessel fejezem be.

De a neten biztos talalsz pontosabb leirast, hogy mennyi bikarbonahoz mennyi vizet hasznalj.

2012. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jól hangzik, én szódabikarbónával sütők és a fogamat is ezzel mosom. Eszembe sem jutott, hogy a hajamra is jó. Köszi a tippet, sokat segítettél!
2012. febr. 15. 20:16
 3/8 anonim válasza:
76%
Olyan is van, aki simán vízzel mos hajat minden nap. A tanárom egyik barátja az. Megvárta, míg a hajából kimegy a sampon, mert elege volt a káros anyagokból, amik benne vannak. A haja olyan, mintha egy magazin címlapjáról lépett volna ki :) Nem tudom ez így mennyire hasznos válasz, de gondoltam megjegyzem.
2012. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó ötlet ez a sima víz, és tényleg ez a legtermészetesebb, csak nem kivitelezhető egy derékig érő hajnál, hisz jó, ha hetente egyszer ráérek megmosni a picikém mellett.

A szódabikarbóna bejött! Egy hét után sem tűnik zsírosnak a hajam. Ezelőtt kicsit korpásnak is tűnt egy idő után, de még ma is olyan, mintha kb. tegnap lett volna megmosva.


Köszönöm a tippeket!

2012. márc. 3. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
éleírod hogy hgy csináltad??? nekem hátközépig ér.egyáltlaán oldja a zsírt? utána használtál vmiylen ecetes öblítést? nem lesz szagos a hajad hamarabb???
2012. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Áruljátok el, milyen szódabikarbónával csináljátok? Nyilván nem az étkezésivel, ugye?

Én azzal próbáltam ki, meg lennék elégedve, csak kicsit almaecet szagú maradt a hajam… lehet, hogy abból sem mindegy, milyet használok?

2012. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

én kezdetben a szódabikarbonás módszerrel mostam hajat , az almaecetes öblítőt úgy csináltam hogy egy literes kancsót felöntöttem vízzel és bele két evőkanál 5%os almaecetet tettem plusz illóolaj(ok) rozmarign, levendula,teafa, amit szeretnél hogy elnyomja az ecetszagot.

de most kipróbáltam a tojássampont és ugyanúgy megtiszíttja a a hajamat.

úgy cisnáltam hogy két tojást különválasztottam ,még az elején kivettem belőle az ilyen nyákos részt ,utána felvertem a fehérjét, a sárgájához egy kis szódabikarbonát egy citrom levét szűrőn keresztül belenyomtam és illóolajokat raktam bele hogy elnyomja a tojásszagot, majd ezt a cuccot hozzákevertem óvatosan a felvert fehérjéhez,így kaptam egy sárga habszerű anyagot. Nekem hátközépig érő dús hajam van ,nagyjából elég volt rá de neked lehet 3 tojásból kell készíteni. Száraz hajra vittem fel csak simán a tükör előtt állva vállamon törülköző és kentem dözsöltem óvatosan a fejbőrömben végén belenyomtam a fejemet a tálba és úgyis szétkentem a fejemen. A kád fölé hajoltam és picit masszíroztam utána egy nagy csattal feltekertem a fejem búbjára a hajamat és vártam oylan 20 percet. A tojásnak kell egy kis idő hogy kifejtse hatását ezért vártam közben persze tevékenykedtem.MIkor letelt a majdnem fél óra lehet elég 15 perc is amúgy akkor leöblítettem a már megkeményedett! hajamat LANGYOS HIDEG NEM MELEG ÉS FORRÓ vízzel, így elértem azt hogy nem főtt meg a tojás a hajamban így nem lettek benne darabok .Kicsit fura tapíntású volt mikor leöblítettem kételkedtem de mikor megszárítottam puha selymes és tiszta lett!

2012. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
én gyógyszertári szódabikarbónát használtam !
2012. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!