Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi az összefüggés az ambrózia...

Pietrosol kérdése:

Mi az összefüggés az ambrózia (istenek eledele) és a parlagfű (Ambrosia Artemisiifolia) között?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Felteszem az, hogy a görög ambrózia/ambroszia (ἀμβροσία) jelentése: halhatatlan. :D

A parlagfüvet meg tudod milyen nehezen lehet kiirtani, mennyire elburjánzik.

2012. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

"A parlagfüvet meg tudod milyen nehezen lehet kiirtani, mennyire elburjánzik."

Nem kell irtani, eltűnik az magától, ha beteljesítette a feladatát. A nevében is benne van, hogy a parlagon hagyott földterületen nő, azt megvédi a kiszáradástól. Hasznos növény, leszárítva jó illata van (régen ezért is használták pl. illatosításra), én szinte mindig szórok a szendvicsemre.

[link]

2012. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 s55 válasza:
azért nem igazán lehet hasznosnak nevezni, ha ilyen sokan allergiások rá..( [link]
2013. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Molnár Mátyás válasza:
Vagy az embert nem lehet igazán hasznosnak nevezni!
2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 s55 válasza:
Nos egy parlagfu valoban nem fogja az embert hasznosnak nevezni xD
2014. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A valóság szomorú, de igaz, csatlakozom az előttem szolóhoz - az embert nem lehet igazán hasznosnak nevezni! Valamikor szinte mindenre allergiás voltam, a parlagfűre is, már ott tartottam, hogy így nem érdemes élni. A gyógyszer olcsó és egyszerű. Vásárolj a gyógyszertárban lanolint, keverj bele borsónyi propoliszt és 20% desztillált vizet és kész az orr kenöcs. Adagolás naponta 3x babnyi mennyiséget jól felszívni, főleg este. Következő nyáron egy szép esti szürkületben véletlenül pont egy vad kendr mezőn pihentem le, bringázás közben, és csodák csodája egész séges tüsszögésen kívül mást nem okozott.
2015. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Ambrosia artemisiifolia azt jelenti, hogy ürömlevelű Ambrosia, ahol az Ambrosia név Ambrosius milánói püspökre utal. "A parlagfű tudományos nevét Carl Linné (1707−1778) a híres svéd botanikus, a kettős nevezéktan megalkotója adta 1753-ban." – Dr. Juhász Miklós, Szegedi Tudományegyetem Növénybiológiai Tanszék, Szeged
2018. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!