Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A zacskós leves mennyire...

A zacskós leves mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés
Én imádom a zacskós leveseket, főleg az olasz gulyást, meg az ausztriai zöldségleveseket. Mennyire egészségtelenek? Ha mondjuk egy héten átl. 1-et eszem? Szerintem nagyon finom, főleg a sok sós fűszer benne, oda vagyok értük. Hogy tudnék "leszokni"?
2012. márc. 24. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Tele van mindenféle tartósítószerrel, no meg ahogyan írod: a sok só...

Talán akkor tudsz a legkönnyebben leszokni róla, ha magad főzöl magadnak finom leveseket természetes alapanyagokból. Majd rájössz, hogy mennyivel ízletesebb még nyersen is egy friss sárgarépa, mint a szárított, vagy fagyasztott. De ugyanezt el lehet mondani bármelyik zöldségféléről is.

2012. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nagyon egészségtelen. Sok tartósító, éppen a sóssága nagyon gyanús. Én is elhatároztam, hogy a munkahelyemen megspórolom az ebédet, mindig kavarok magamnak egy bögrés krémlevest. A kollégám megrótt: képes vagyok az egészségemet ilyennel mérgezni? Egyet-egyet elkészítek még, de leszoktam róla.
2012. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

én is imádom! :D

hamar készen van,és isteni az ízük . tesóm kinn él olaszban,és mindig küld haza csomagot. rengeteg kaját közte rengeteg levest :DD

Hamar kész van és laktat....:DD

és sztem heti 1 nem sok:D

2012. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát igen, azért szeretem én is. Köszi a válaszokat!!:)
2012. márc. 27. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
nem tudom, ti még nem ettetek jó levest vagy mi a bajotok, de sztem szörnyűek ezek a tasakos levesek, olyan mű ízük van, igaz régen én is szerettem, de mára már tudom h mi a finom ;)
2012. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 balkalolka ***** válasza:
57%
Na-glutamát van benne ízfokozóként, ami úgy működik hogy "felcsavarja a potit" az ízérzékelésért felelős idegsejtek között - a baj csak az hogy utána nem áll vissza a normális mértékre, ergo ha sok ízfokozós étellel mérgezed magad akkor egy idő után a normális ételeket ízetlennek fogod érezni. Visszafordíthatatlanul. Ha még így is megéri akkor egyél zacskós levest meg ízfokozót bátran.
2012. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

A zacskos levesekre valo raszokas titka a Na-glutamat, vagy MSG. Eros fuggoseget okoz es a fogyaszto rabjava valik, akarcsak a bagos a nikotinnak, vagy a drogos a kokonak.

Hosszu tavon teljesen szetcseszi a szervezetet es amellett, hogy hizast eredmenyez, nagyon karos.


Amit erzel, hogy mennyire kivanod ezeket es jajj de finom es megorulok ertuk - az pont a bennuk levo MSG miatt van. Tudom, mert en is fuggoje voltam ezeknek.

Nem konnyu leszokni roluk de nem lehetetlen.

Ha heti egyet megeszel nem jarsz olyan rosszul mint pl. egy ember aki minden nap megeszik egyet, de en olyan sok rosszat olvastam a mellekhatasarol, hogy en inkabb egyet sem eszek egy heten. Pedig finom... Akarcsak a drog is joerzest kelt, megsem hasznalom :)

2012. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Jaj de megennek 1 bogres levest...
2012. dec. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Atyavilág, azért ti sem gondoljátok komolyan, hogy heti 1 zacskós leves elfogyasztása annyira káros, mintha drogoznál vagy alkoholizálnál.... :D
2013. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
de igen van olyan káros, hidd el, az egy méreg amit kis mennyiségben sem kéne fogyasztani.
2013. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!