Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van esetleg valaki, aki vett...

Van esetleg valaki, aki vett már stevia növényt? Ha igen, akkor abból, hogy kell cukrot csinálni, mármint használhatót?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha nem jó kategóriába írtam,de nem tudtam hova lehetne még!

köszönöm előre is!


2012. ápr. 16. 14:34
 1/6 anonim válasza:
Kaptam egy cserép steviát, aminek a levelét kell édesítésre használni, de nem volt elég édes, és az íze is furcsa volt. Jobban jársz, ha készen megveszed.
2012. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,az baj,hogy készen nagyon-nagyon drága.:S

Én is cserepeset vettem,azért megpróbálom így megcsinálni.Azt olvastam,hogy le kell tépkedni a leveleit,meg kell szárítani a napon,és utána leforrázni és állni hagyni.Akkor lesz belőle édesítő folyadék.Csak azt nem tudom,hogy le lehet-e most is szedni,mert ott vmi olyasmit írtak,hogy késő ősszel...de ott mondjuk az ültetéstől számítva gondolták szerintem.

2012. ápr. 21. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Folyamatosan szedheted a leveleket, a késő őszi időpont a szabadba kiültetett növényekre vonatkozik.(Mivel a telet itt nem bírja, kifagy, ezért akkor le kell aratni.) Illetve, ha nagyüzemi körülmények közt termesztik, és csak egy alkalommal vágják le, az esetben ez az aratás időpontja.

Én is idén próbálkozom vele először, egyelőre két cserépnyivel.

Leszed- megszárít-porrá őröl- vízzel 1-2 percig forral-lehűt-szirupot hűtőbe tesz-fél évig használható.

2012. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen,hogy írtál!:)

Akkor megpróbálom,és megkérdezhetem,hogy Te mivel,vagy hogyan őrölöd porrá?

2012. ápr. 22. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kávédarálóban próbáltam először, de mivel csak pár levélkével, így csak forgatta a gép. Ezért egyszerűen az ujjaim közt összemorzsolgattam.

Utánanézek, mennyi az őrlemény-víz arány a sziruphoz, majd azt is megírom. De mondom, én is kezdő vagyok e téren. Azt tudnod kell, hogy sosem lesz olyan hatásos az otthoni kivonatod, mint amit boltban vehetsz. (Bár engem ez nem zavar, én csípem ezt a kísérletezgetést.)

2012. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,akkor megpróbálom majd én is így kézzel összemorzsolni,de képzeld én már leszedtem és elkezdtem szárítani,mert nekem kezdett elhervadni vagy tönkre menni,nem is tudom...:( de egyszerűen nem tudom,hogy mitől ,lehet,hogy túl sokat locsoltam? mert valami olyasmit olvastam,hogy nem szabad túl locsolni.

de hát nagyon picike lesz belőle:S

és nem hiszem,hogy újra kifog virágozni...

amúgy engem sem zavarna,ha lenne egy kicsike mellék íze,már megkóstoltam így és nekem ízlett,persze ez még gondolom nem a végleges íze,vagy nem tudom

2012. ápr. 26. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!