Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mik a szervezet számára...

Mik a szervezet számára legfontosabb vitaminok? Ti hogyan viszitek be őket a szervezetetekbe?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 15:57
1 2
 11/12 anonim válasza:

8 a 9-nek.

Látom az alapvető eltérést...te a madarasban veszed az ehető növényeket kényelmi okokból, én meg a piacon öreg mamikától, meg bácsikától sokuknak a kertjében is voltam már, tuti, hogy nem használnak vegyszert, mert drága és egyszerűen nincs rá pénzük, a másik, hogy ők is azt eszik. Nincs külön eladásra fenntartott parcellájuk, ahol pl. csak a piacra vitt árut termelnék.

A gyógyszerről:

-szinte az összes gyógyszerhatóanyag préselhetőségi tulajdonságai rosszak, vagyis bármekkora erővel préselik is őket, préselés után nem maradnak egységes tabletták, hanem eltöredeznek, elporladnak. A segédanyagok azonban jól préselhető porok, és segítenek a tablettázás utáni alak megtartásában. Egyes esetekben még így sem biztosítható a megfelelő alaktartás, ezért kötőanyagokat kell alkalmazni.

-sok hatóanyagból milligrammos, egyesekből pedig csak mikrogrammos mennyiségre van szükség. Ilyen pici alkotórészt csak töltőanyag hozzáadásával lehet tablettává formázni.

-szükség lehet még folyékony halmazállapotú hatóanyagok esetén nedvességmegkötő anyagra, mely tablettázhatóvá teszi a folyadékot.

-kellhet még gördülékenységet elősegítő anyag, ami azért fontos, hogy a porkeverék az adagolóból a préselés helyére be tudjon folyni, és azt teljesen meg tudja tölteni.

-miután a tabletta bekerült a szervezetbe, szükség lehet a szétesés elősegítésére, és a vízoldékonyság növelésére, hogy minél hamarabb feloldódjon, és a hatás helyére tudjon indulni a hatóanyag. Ezeket is segédanyagok alkalmazásával oldják meg.

-sok tabletta tartalmaz töltőanyagként laktózt, vagyis tejcukrot.

Hirtelen ennyi, már ami publikus.

6 éve sütöm itthon az igazi kovászos kenyeret/demagóg módon:)/,sütőben, paneles lakásban.5 óra egy kenyér...igen, ennek ez az "ára", az idő.

Viszont én is használok modernebb módszert a vitaminok bejuttatására, de azt csak tél végén, tavasz elején biomagvak csíráztatása formájában. Ez is időt vesz igénybe, napi 5 perc ráfordítást.


Semmi kifogásom ellene, hogy te az ezekre a dolgokra fordított idődet a gyógyszertárban, meg az orvosi rendelőben töltöd el. Én 21 éve voltam utoljára influenzás a demagógiámmal, de azt is hozzáteszem, hogy egy iskolában dolgozok hatszáz gyerek és ötven pedagógus között.

Üdv ;)

2012. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A hétvégén írtam egy velősebb választ, csak sajnos a remek gyk miatt elveszett...


A lényeg, amit mamika-bácsika termel persze hogy jobb, csak picivel kevesebb van belőle mint amekkorára kereslet lenne. Eleve lehetetlen, hogy 100%-ban ilyen forrásokat használjon valaki, téged is ideértve.


A gyógyszertáras, orvosi rendelős kitétel szintén csak a szokásos közhelyek egyike. Honnan tudod hol mennyi időt töltök? Ráadásul jól szemlélteti, hogy mennyire értetted meg azt, amit az étrend-kiegészítők piacáról írtam.

21 éve? Jó. És ez mit jelent? Ezt én is írhatom, de fölösleges, nem tényszerű, és még ha igaz is ezer és egy oka lehet.

De ha mindenki kizárólag a nyugdíjkorhatár fölötti termelőktől vásárol, akkor ki fog csattanni az egészségtől....

2012. máj. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!