Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miben változott meg az életete...

Miben változott meg az életetek a bio/ egészséges életmód alatt, és tudnátok pár tanácsot adni egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék tudatosan étkezni, de sajnos a pénztárcánk jelen körülmények között nem engedi meg a drága bio cuccokat. (Persze, ha az egész család áttérne másabb volna a helyzet. De ti is beláthatjátok elég nagy luxus lenne csak nekem bio cuccokat vásárolni.)

Őszintén elegem van a szemét kajákból, a zsíros ételekből, és ebből a mozgásszegény életmódból. Nem csak azért mert van rajtam egy kis felesleg, hanem azért is, mert érzem nem vagyok teljesen egészséges. Úgy értem az erőnlétem egyenlő a nullával...

Szóval sok pénzem nincs, és a kertünk sem bővelkedik rengeteg gyümölccsel/épp zöldséggel. Persze egyszer-kétszer szeretnék ellátogatni a bio piacra, bio boltba. Addig meg az idősebb néniktől-bácsiktól, őstermelőktől vásárolok.

Szeretnék sok nyers gyümit, és zöldséget fogyasztani. Minél kevesebb állati eredetű terméket.

Szeretném az életmódomat is tudatosabbá faragni. Sok mozgás, szelektív hulladékgyűjtés, víz& áram nem pocsékolása, natúr szappanok-samponok-krémek-stb. házi készítése és használata.

Csak nem tudom, hogy induljak el ezen az úton. Segítenétek pár bevált praktikával, tanáccsal, ötlettel, spórolós tippel, stb.?

Köszönöm!

16/L



2012. júl. 17. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van kert,a helyedben ültetnék mindenfélét.
2012. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pont 16 voltam, mikor vegetáriánus lettem.

Sajnos csak 1,5 évig tartott, mert akkor vittek életemben először kínai étterembe és megkóstoltam a rákot, ízlett...


Én elvi megfontolásból hagytam abba a húsevést az erőszakmentesség jegyében.

Fogyni nem fogytam ugyan, ellenben soha előtte és azóta sem (30 vagyok) voltam annyira energikus és lelkileg kiegyensúlyozott, mint akkor.

Ráadásul a térdízületeim szoktak fájni, de abban a 1,5 évben egyszer nem jött elő ez a probléma.

2012. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok kövér. Teljesen normális a súlyom. :) Csak ugye az ember lánya sosem lehet elégedett önmagával. Inkább tornázni kéne, és egészségesen élni.

De nem a fogyás az elsődleges. :)

Hmm...rákot nem tudom, nem ennék. Igaz, még nem kóstoltam, de biztos finom. :D

Én azért nem nagyon szeretnék husit enni, mert nagyon szeretem az állatokat. Egy időben mindenféle olcsó sminket használtam. De aztán amikor meghallottam, hogy azokat állatokon tesztelik...:((

2012. júl. 17. 11:42
 4/8 Andrea Ilona ***** válasza:

Pl az alumínium tartalmú dezodorokoat sürgősen dobd ki!

Vegyél egy víztisztítót (de nehogy az ozmózisosat! kb 9 ezerért már kapsz). Az 5 számjeggyel kódolt termékek közül a 9-essel kezdődőek bio-k, de a 8-assal kezdődőek génmanipuláltak. a 4 számjegyűek sima termesztésűek. Ne egyél-igyál konzervdobozos cuccokat (alumínium) és a cukrot váltsd le nyírfacukorra vahgy szteviára. Liszt helyett használj mást (pl sárgaborsót darálj le) és kerüld az üdítőket. Ha lehet, oxigéndús vizet igyál, az Oximix a legjobb ár-érték arányban. A csirkéket olyan tápon növesztik, ami ízületi deformációt és rákot okozna nekik ha megélnék, ezért keresd a háztájit.margarint véletlenül se használj. Amúgy nézz szét az organa.hu kezdőoldalán, ott pont ilyen tanácsok vannak. És ha még kérdésed van, személyesen is kérdezhetsz, írhatsz, telefonálhatsz. És persze teljesen ingyen. Jó egészséget!

2012. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2012. júl. 18. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos a pénztárcánk jelen körülmények között nem engedi meg a drága bio cuccokat - az emberek abba nem gondolnak viszont bele, hogy a sz.r kajakkal nagyobb kart okoznak maguknak es az orvosra, gyogyszerre egyeb dolgokra sokkal tobbet koltenek, mint bio-cuccra. Ez csak egy erdekesseg!


A neniktol-bacsiktol vasarolt dolgok jobbak mint a bolti/szalagsoron gyartott csirke/tojas stb, toluk vasarolj nyugodtan.


Ultess a kertben mindenfelet. Ez jo hobbinak is, kikapcsolodasnak is, sportnak is, plusz a termes 'gyumolcset' is elvezni fogod. Ha tul sok a termes vidd el a piacra es csereld el, vagy add el.


Mozgasszegeny eletmod? Senki nem kenyszerit, hogy a gep/tv elott ulj, szoval a mozgas vagy nem mozgas csakis a te dontesed.


Mi vettunk egy nagyon eros turmixgepet. Abban mindenfele gyumit-zoldet leturmixolunk es megisszuk. Igy a napi zoldsegbevitel is megvan, hisz nem tudok megenni 2-3 sargarepat nyersen, foleg almaval, citrommal, zeller zolddel. Viszont vizzel egy kis gyomberrel remek ital varazsolhato belole es egeszseges.


Vannak dolgok amikobol nem szukseges biot venni, mert a termeles folyaman nem eri oket annyi mereg, illetve a gyumolcs/zoldseg kevesebb permetet igenyel, ezek: banan, avocado, ananasz, kiwi, mango, papaya, sparga, broccoli, kaposzta, hagyma


Amibol erdemes biot venni, a sok permet es egyeb mereg miatt: barack, alma, eper, cseresznye, szolo, korte, malna, szilva, paprika, zellerzold, salata, spenot, krumpli, repa

2012. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kommentedben nagyjából már ott a válasz,viszont ne gondold h luxus lenne csak egy személyre biot vásárolni.

Hiszen Te vagy az az egy és nincs belőled több,ugy hogy megéri,mindenképp. Költs ugyanannyit bio-ra mint amennyit egyébként költenél ételre.Lehet h valamivel kevesebb jutna de nem mérvadó és legalább minőséget ennél. A legjobban szerintem a tudatában változik az ember ha a táplálkozásán változtat ,ez az én tapasztalatom.

2012. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wanelli Claudio válasza:

Szia!

Ha bio életmódot folytatsz, akkor nem lesz bajod. Teljesen egészséges leszel. Az ételekből ne fogyassz tartósítószereseket valamint a kozmetikai cikkekből ne használj mást, mint természetes alapút (Alverde). Ugyanis rákkeltő anyagokat tartalmaznak, megjelennek az szervi elváltozások, gyulladások, jön a rák és a halál. Egy ember 1 év alatt közel 1-1,5kg mérget fogyaszt el. Étkezz vércsoportnak megfelelően és menj el edzeni(ha van rá pénzed), vagy egy séta a hegyre (ez viszi a legtöbb kalóriát). A futás nem jó, tönkreteszi a hátad és a térded valamint a szerveidnek sem jó az állandó rázkódás.

Csak pár dolgot vegyél bio boltban, pl. teához valót. Hidd el többet költenek az emberek egészségtelen dolgokra! :)

2012. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!