Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szőlőmagolaj mire jó, belsőleg?

Szőlőmagolaj mire jó, belsőleg?

Figyelt kérdés

Külsőleg tudom, hogy jó a bőrnek, meg a narancsbőr ellen, de belsőleg nem, tudom, mer valaki azt mondja hogy nem lehet megenni, mer csak külsőeg találták ki, de van aki azt mondja hogy belsőleg is jó, mer jó a szemre. Nem tudom, hogy most ebből melyik igaz de én belsőleg szeretném majd fogyasztani.

Előre is köszönöm


2008. máj. 5. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szedek szőlőmagkivonatot tartalmazó vitamint. Antioxidáns hatású.
2008. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hidegsajtolással kinyert szőlőmag-olaj gazdag bioaktív, antioxidáns anyagokban, bioflavonokban, telítetlen zsírsavakban, linolsavban (az F vitamin egyik alkotója) klorofillban, könnyen emészthető és koleszterinmentes.


Magas az E vitamin tartalma (8-10 mg/100g, ami más olajféléknél magasabb). Az antioxidáns (szabadgyökmegkötő) hatása 18,4-szer jobb, mint a C vitaminnak, és 50-szer nagyobb, mint az E vitaminnak.


Megvédi az érrendszert a meszesedéstől, erősíti a vérereket és a hajszálerek falait, ezáltal is csökkentve a trombózisveszélyt. Hatékonyan befolyásolja a vér koleszterin tartalmát, növeli a "jó" HDL és csökkenti a "rossz" LDL szintet, megelőzve a szívbetegségek kialakulását és a szívinfarktus előfordulási esélyét. Javítja a látást, megelőzheti a szürke hályog kialakulását. Markánsan antioxidáns hatású, védi a sejtek genetikai anyagát a káros hatások ellen, így gátolva meg a rák kialakulásának lehetőségét. A férfiaknál a prosztatára és az impotenciára lehet jó hatású, míg a nőknél a változókor kellemetlen tüneteit enyhítheti. Agyérelmeszesedésben szenvedők emlékezetét javíthatja. Gyulladásgátló hatású, erősíti a szervezetet a stressz ellen. Az öregedési folyamatokat lassítja.


Hatékony kozmetikai szer: a bőr simaságát, rugalmasságát biztosítja, megelőzi korai öregedését, képes a kollagén szöveteket regenerálni, növekedésüket stimulálni, a petyhüdt bőr állapotát javítani. A bőrbe könnyen és gyorsan felszívódik, különösen alkalmas száraz, érett bőr ápolására.

Számos előnyös élettani tulajdonsága miatt valamennyi növényi olajfélénél értékesebbnek tartják.


Külsőleg-belsőleg egyaránt alkalmazható.

Belsőleg fogyasztva az ajánlott napi fogyasztás, egy teás vagy egy evőkanállal, de akár hidegkonyhai ételek készítéséhez és főzéshez is alkalmazható!

Külsőleg alkalmazva heti 1-2 alkalommal arcra - dekoltázsra használjuk, majd 20 perc múlva mossuk le. A szőlőmag-olajos masszázzsal rendkívüli eredmények érhetők el. A hajtöveken alkalmazva regenerálja a hajhagymákat.

2008. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Mi a mai kej a digi tv-hez ?
2008. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én külsőleg alkalmazom,nap mint nap az arcomra,de miért kéne lemosni?!?Van olyan nem egészen tiszta termék,amit nem javasolnak belsőleg alkalmazni(az enyém is ilyen,pedig bio minősítésű)de a legtöbbet szabad és kell is,ha eredményt akarunk elérni.A kapszulásak pedig egyértelműen belső használatra(is)valók.
2011. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem is tudtam, h. ennyi mindenre jó.
2013. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!