Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegetarianizmus és a vitaminok?

Vegetarianizmus és a vitaminok?

Figyelt kérdés

Aki nem eszik hust anna kmennyi a szükséges napi vitaminbevitel?


B12 csak a húsban van nagymennyiségben, tojás és tejtermékek tartalmaz még, de csak kis mennyiségben.


Nagyon sok "értlemes" helyen azt írták és patikában is aztmondták 2.5-50 mikrogramm ha vérszegénységben szenvedek vagy más bajom van és orvos tanácsolta, akkor 1-2 ezer mikrogramm. Sok buta ember szerint meg mindenkinek az a szükséges napi bevitel hát nem tudom.


Értelmes emberek válaszát várom :))



2012. júl. 28. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyedül a B6 vitaminnal van gond, de az is bevihető, csak oda kell figyelni rá. A fehérje már problémásabb.
2012. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha egyébként változatosan táplálkozol, (gabonák, hüvelyesek, zöldségek, gyümölcsök, magok is) akkor csak a b12 vitamin pótlására kell odafigyelni. Minden mást pótolni tudsz tejtermékekkel vagy tojással és növényi étrenddel.

A fehérjével nincs gond.

2012. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ajanlom fogyelmedbe a cikket: [link] . Az amcsi vegak egyebkent szinte mindenbe tesznek elesztoport vagy szojaszoszt. Annyira nem butak ok se.
2012. júl. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nemrég elmentem laborba,és behúztam a B12-t is kíváncsiságból,pontosan azért,mert a vegetáriánusoknál állítólag mindig hiány van ebből a vitaminból(és a másik B-vitaminból,a folsavból)Bár vízben oldódó a B12,ez az egy vitamin,amit évekig tárolni képes a szervezet a kutatók szerint.Az is igaz,hogy a bélbaktériumok folyamatosan termelik,de azon folyik a vita,hogy ebből felszívódik-e a vérkeringésbe a vitamin,tehát az ember profitál-e a bélbaktériumok szorgos munkájából,vagy önmaguk túlélésére termelik-e.

Tizenéve nem eszem húst,de a laborpapíron egyik említett vitamin sem mutatott hiányt,sőt, furcsa mód folsavból több is volt a kelleténél,a nagyfokú vashiány ellenére(?)

Én a B12-vitamin bevitelét Spirulina algával oldom meg.Vehetnék izoláltan is B12-t,de ebben az algában sokkal szervesebb formában van jelen egyéb vitaminok társaságában,így a felszívódása összehasonlíthatatlanul jobb.Bocs a regényért:)

2012. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még megjegyezném,hogy a vérszegénység nem minden vegetáriánusra jellemző,bőr valószínűleg vegetáriánus nőknél gyakoribb,mint húsevő nőknél.A spirulina szedését kúraszerűen javaslom minden húst nem evőnek(Ha fogyasztottam volna én sem jutottam volna el a vashiányig,bár ez nálam pici koromtól jellemző,pedig akkor még hússal etettek:)
2012. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bőr=bár
2012. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es. Azt modod szeded azt az algát. Utánanéztem annak, és van benne b12 vitamin is bőven. Így jó hogy nem lesz belőle hiányod.

"a nagyfokú vashiány ellenére(?)" Ez azt jelenti, hogy vashiányod van? Abban az algában ez is van, nem is kevés. Hogy lehet?

2012. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az algát a vashiány miatt kezdtem el szedni pár napja,mert évekkel ezelőtt ez volt az egyetlen ami szépen visszaállította a normál vas szintet.
2012. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Antispecista ***** válasza:

Szia!


Vegan vagyok. A pontos mennyiseget nem tudom. Azt viszont igen, hogy B12 mar nagyon sok italban, elelmiszerben van az energiaitaloktol kezdve a reggeli zabpelyhekig. Vagy akar etrendkiegeszitoben.

2012. aug. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!