Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A zsályának melyik részét...

Banya92 kérdése:

A zsályának melyik részét használják fel?

Figyelt kérdés
Több helyen is azt olvastam, hogy a zsálya levelét használják fel teák készítéséhez. Azonban mikor én vettem zsályát egy gyógynövényes boltban, a virága volt kiszárítva a zacskóban. Össze vagyok zavarodva, most akkor melyik részét használják fel?

2012. aug. 17. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazán még nem találkoztam olyannal, hogy a virág legyen száritva, nem lehet, hogy a hajtásvégeket nézed virágnak?


De a zsálya egész föld feletti része használható, csak a szára kemény, ezért nem jól darabolható, és általában virágzás elött szokás szedni a növényt száritani. De a virága ugyanolyan hatású, csak abból jóval kevesebb terem, ezért igen drága (lenne).

2012. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A levelét használják, csak az szárítva elég furán néz ki, szerintem azért tűnt neked virágnak.
2012. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!