Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Fáj a sarkam a talpam felöl,...

Fáj a sarkam a talpam felöl, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

#Hctn
2012. aug. 30. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a sima lúdtalptól a megerőltetésen át, a nem megfelelő cipőig bármi lehet, de rosszabb esetben akár csonthártyagyulladás is lehet.

Egyébként orthopéd szakorvosnak nevezik a szakembert, aki megadja a választ ...

Szépen felkeresed a háziorvosod és kérsz egy beutalót.

Gondolj arra, hogy a lábad "kell", azon jársz. Egy nem kezelt betegségnem komoly következményei lehetnek...

2012. szept. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Magyar név:

Sarokcsont sarkantyú

Orvosi név:

Calcaneus sarkantyú

BNO kód:

M7730

A betegség lényege:

A sarokcsont belső részének a nyomásérzékenysége, melyet nagy valószínűséggel csontnövedék okoz.

A betegség oka:

Az ok ismeretlen, de mivel erről a területről ered a talp bőnyéje és a rövid talpizmok, feltételezhető, hogy ezeknek a túlzott igénybevétele okozhatja a panaszt.

A betegség tünetei:

A betegség viszonylag gyakori, főleg a középkorú férfiakban jelentkezik. Legfőbb panasz a talp sarki részének a fájdalmassága. A betegek sarkán röntgenfelvételeken csontkinövések igyelhetők meg.

Elvégezhető vizsgálatok:

Az orvos a kórtörténet felvétele és a betegvizsgálat mellett röntgen vizsgálatot kérhet.

A betegség várható kezelése:

A tehermentesítő betét viselete, valamint gyulladáscsökkentő szerek szedése ajánlott a legtöbb esetben. A gyulladáscsökkentő szerek alkalmazása helyileg, injekció formájában is lehetséges. A gyógyszeres kezelésre nem reagáló esetekben műtét is indokolt lehet.

Javaslatok:

A tünetek jelentkezése esetén forduljon orvoshoz, mivel azok nem fognak maguktól elmúlni. A talpi bőnye feszülését kötéssel, fáslizással lehet enyhíteni. Pihentesse lábát, illetve hordjon betétet.

A betegség várható lefolyása:

A betegek többségénél műtét nélkül is enyhülnek a panaszok.

Labor és diagnosztikai vizsgálatok:

Rtg (Röntgen vizsgálat)


nekem is van, és rettenetesen fáj...ár két éve. Eddig nem enyhült. :o)) Főleg inditáskor....

Vettem egy talp betétet, zseléset, az segít valamennyire....


Jobbulást kívánok!

2012. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nálam úgy volt, hogy olyan testhelyzetet vettem fel huzamosabb ideig többször, hogy elkezdett fájni, nekem ezért fájt
2012. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, én is. Fájdalom miatt sántítani kezdtem, és kb. 5 hónapnyi sántikálás után lett a sarkantyúm. Néha jobb, de inkább rossz. De egy röntgennel hamar kiderül. :o)
2012. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!