Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Inzulin rezisztens vagyok,...

Inzulin rezisztens vagyok, honnan lehet azt tudni, hogy szedhetek e króm tablettát, és ha igen milyen legyen, és ami nagyon fontos mennyi legyen benne a króm. Láttam már 200mg-ost is és 500 mg-ost is. Akkor most mit vegyek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Menj el az orvoshoz, és kérdezd meg tőle! Hidd el, jobban tudja, mint itt bárki.
2012. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Króm tablettát szedhetsz. De gyanítom, hogy itt súly probléma is van a háttérben. Amíg ezt nem oldod meg, addig nem túl hatásos.
2012. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, írt ki gyógyszert, de mivel ők teljesen elzárkóznak a gyógynövényektől,(meg is értem őket, akkor nem tudnak 8000 Ft elkérni egy gyógyszerkiírásért),szóval tőlük biztosa nem tudom meg a króm szedésének mikéntjét.

Második válaszoló, honnan tudod, hogy súlyproblémám van?

Az inzulin rezisztencia ezzel jár? Ja, és hogy értetted, oldjam meg a súlyproblémát először, majd aztán foglalkozzak a krómmal?

2012. nov. 1. 22:12
 4/13 A kérdező kommentje:
"súlyproblémát oldjam meg, addig nem hatásos"-pont az a baj,hogy nem tudom megoldani másképp. Ha diétázom, egész nap éhes vagyok, és nagyon kívánom az édességet.
2012. nov. 1. 22:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha megoldódik az inzulin rezisztenciád, ami szigorú orvosi felügyeletet igényel, akkor simán le is tudsz fogyni, nem fog kelleni a króm.

A gyógyszereket nem viccből kell szedni, nem azért írja fel a doki, hogy jót kaszáljon rajta, hanem, hogy meggyógyulj.


márpedig, ha nem szeded, nem fogsz, sőt, akár meddő is lehetsz, vagy még rosszabb.

2012. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úristen, ráadásul, pajzsmirigy alul működésem is van. Hétfőn visszamegyek elkezdem normálisan szedni, de attól még nem bírom a diétát betartani, mert mindig éhes vagyok, és nagyon kívánom a csokit.
2012. nov. 1. 22:28
 7/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul honnan tudjam, hogy nem e vagyok már meddő?
2012. nov. 1. 22:33
 8/13 anonim ***** válasza:

A pajzsmirígy alulműködés miatt nem fogsz. Mindig összefügg az inzulin rezisztenciával.


Azt, hogy meddő vagy-e, nem tudhatod.. Viszont ez a betegség nem egyszer jár szorosan együtt a pco-val, ami a policisztás ovuláris szindróma, ami azt jelenti, hogy tele vannak cisztával a petefészkek, ami miatt nem esik teherbe az ember.

És igen bonyolult a gyógyulás.

De ehhez jó orvos kell, és az, hogy betartsd, amit mond.

2012. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok: általában illetve mindig túlsúlyos egyéneknél alakul ki az inzulin rezisztencia. Itt nem biztos, hogy az inzulin nevű hormon kevés a véredbe. Most még az elég, mert különben már klinikai tünetekkel járó cukorbetegséged lenne. Most a sejtjeid nem érzékenyek rá.

Ha le tudsz fogyni, akkor a meglévő inzulinod át tudja törni ezt a rezisztenciát. Fogyózni meg úgy javasolt, hogy naponta minimum 5x kellene enni, de keveset. Ezzel egy állandó vércukor szint fent tartható, így azt érzi a szervezet, hogy állandóan kap kaját, és nem kell spájzolnia. Napi 2x, na ott már felszív mindent, mert tudja hogy nem kap mást és raktároz mint az őrült. Ehhez kell még a mozgás, mert az izomszövet ilyenkor kivonja a cukrot a vérből és elégeti.

2012. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én a 8-as vagyok, és a legjobb barátnőm 52 kilós volt, amikor kialakult nála. Tehát nem csak túlsúlyosoknál alakul ki. Viszont a betegség miatt hízott 15 kilót. Gyógyszeresen kezelik, már visszafogyott, de még mindig ingadozik neki a hormonszintje.

Elég összetett a dolog. Nem lehet feketén-fehéren nézni.

2012. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!