Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan legyek egészséges,...

Hogyan legyek egészséges, mennyire fontos napi szinten zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani? Többi lent

Figyelt kérdés

Suli mellett nem tudok dolgozni. Ugyan sokan megoldják (valahogy), de nekem 2x több ideig tart megtanulni 3-asra valamit (amiért már vért izzadtam) és gyakorlatias teendőimben is sokkal de sokkal tovább tart véghez vinnem valamit. Amióta az eszemet tudom, mindig lassú voltam, mások ezt nem látják, de sajnos nekem elég nagy hátrvány. Tehát abszolút nincs időm se energiám dolgozni, így Párom családjával élek (hosszú történet, mondhatni, hogy ők a nevelő szülők).

Itthon általában egészséges, finom ételek vannak. Hol én, hol Párom édesanyja készíti el, attól függ milyen ételről van szó. Viszont sok étel: lisztben gazdag, cukorban. Emellett heti egyszer járunk el piacra, csak azt vásárolhatjuk meg amit Párom édesanyja "elrendel". Tehát kereteken belül ehetek: póréhagyma, fokhagyma, banán, 1-2 szem paradicsom, fehér paprika(amit nem eszek meg, nem szeretem sajnos).

Ezek vannak perpil. Hogy tudnám nélkülözni úgy a kenyeret, a tésztás dolgokat, hogy pénzt ne keljen költenünk, de mégis jól lakjak pl vacsoránál, reggelinél(mondjuk ne állandóan csak kenyeret egyek ilyenkor)?

Sajt szokott lenni még.

Főzni is főznék olyat, amit megennék, de ez kiadás mind, és mivel befogadtak és nem panaszkodhatok, így az van amit ők is esznek.

Szeretnék mindenkinek jót.

Nyáron dolgozni fogok, de azt a pénzt édesanyámnak fogom adni.


2012. máj. 30. 20:09
 1/8 A kérdező kommentje:

a kérdés kicsit mást takar, mint a leírtak.

Azt leírnám: súlyos ekcémám van, aknés a bőröm, mitesszeres, zsíros, pattanásos.

Természetesen kipróbáltam én már mindent, eléggé körüljártam a témát, minden bőrproblémámmal kapcsolatosan.

Egészségesebben szeretnék élni. Egyszer már csináltam egy 3 hónapos candida diétát, de abbahagytam: nem volt mit ennem! Elkezdődött a suli és nem tudtam az égvilágon semmit se vinni... és a nyakunkon volt a karácsony, stb.

A lényeg, hogy tudom milyen koplalni, keveset enni, konkrétan semmit :)

2012. máj. 30. 20:17
 2/8 anonim ***** válasza:

egyszerűen hagyd el a kenyeret étkezéskor. Eleinte szokatlan lesz, de hamar rájössz, hogy nincs rá szükséged.

A cukor már nehezebb kérdés, de jól gondolod, hogy arra sincs szükséged. Sőt!

vegyél zabpelyhet, az nem olyan drága és sokfélét tudsz belőle készíteni.

Küldök egy cikket neked, olvasd el, hátha találsz benne olyat ami használható neked.:)

2012. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Eleinte szokatlan lesz, de hamar rájössz, hogy nincs rá szükséged.

A cukor már nehezebb kérdés, de jól gondolod, hogy arra sincs szükséged. Sőt! "


candida diétáztam!

2012. máj. 30. 21:03
 4/8 A kérdező kommentje:

ha nem eszek kenyeret, akkor: mit ehetek helyette?

póréhagymát fokhagymával? vagy mit készíthetek?

2012. máj. 30. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy nem eszel kenyeret a rántottához, főzelékekhez egyéb dolgokhoz amihez "szokás".

Nem ismerem a párod anyját, lehetz, hogy fokozatosan be lehetne adagolni neki a reformkosztot.

Pl lehet teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát venni, ami alig drágább, mint a Gyermelyi.

Vehetsz te is lisztet és süthetsz péksütiket belőle.


Persze az is lehet, hogy csodabogárnak fog tartani, de ki tudja?:)

2012. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ezeket már évek óta betartom, hogy nem eszem.

Szokott kenyér lenni, de sajnálja erre is a pénzt, az energiát a gázt, a villanyt, tök mindegy: MINDENT.

Takarékoskodás a mindene! Ma például jól leszidott, mert kekszet vettem, hogy legyen mit ennem, ha épp nincs zöldség, vagy van, csak én másoknak meghagyom, hogy reggelizhessenek egy jót.

2012. máj. 30. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ajajjj. ha ilyen a természete akkor nem tudsz sok mindent csinálni.

Én megértem, hogy hálás vagy neki, de hosszútávon magaddal tolsz ki és nem csak étrend ügyileg.

2012. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a felállás úgy szívás, ahogy van. Egy házban mindig a háziasszonyé a konyha, te vendég vagy, ha meg olyat akarsz enni ami neked tetszik, akkor dolgozz meg érte. Ha nem dolgozol, akkor viseld el.


Jó kérdés, hogy mit tanulsz, van-e értelme? Mert az egyetemi szakok 80%-ának semmi értelme nincs, nem javítja érdemben a munkaerőpiaci esélyeidet.


Az sem mindegy, hogy vidéken vagy urbánus környezetben laksz-e, tehát tudsz-e ház körül termelni magadnak ezt-azt. Ez is sokat segíthet.


Azt pedig nem is említem, hogy a legjobb étrend sem ér semmit megfelelő mozgás nélkül.


Nincsenek "jó" és "rossz" ételek, csak szélsőséges esetekben. A kérdés a mennyiség.


Én simán eszem kenyeret, pörköltet, partikon csipszet, kávézókban édességet, és a harmincas éveim második felében járok, egy deka fölösleg sincs rajtam :) A feleségemen sem, pedig ő is minden nap eszik csokit. És nem, nem genetikai okai vannak, egyszerűen heti 3-5x mozgunk :)

2012. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!