Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Érdemes "csak úgy" inni az...

Érdemes "csak úgy" inni az ionizált (lúgos) vizet?

Figyelt kérdés
A Nagymamámnak segített a gyomorsav problémáján.
2008. máj. 22. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Érdemes. Szinte nincs is olyan ember aki ne volna elsavasodva. Betegségek pedig csak a savas környezetben alakultak ki. www.lugositas.lap.hu

Amúgy nekem is a gyomorproblémáimon segített, mert a gyógyszerekkel semmire nem mentem. Nekem van vízaktivátorom, azzal gyártom a lúgos vizet.

2008. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Arról a vízről beszéltek amit pl a szobaszökőkútba kell tenni,mert ettől nem lesz vízköves..ez az a víz amit a benzinkútnál lehet kapni? (ioncserélt lágyvíz/desztiláltvíz)?? Csak azért kérdezem, mert én ezt a vizet megszeretném kóstolni, csak azt mondták ,h. mérgező..bár a macskám egyszer itta a szökőkútból és semmi baja se lett..
2008. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem nem, ez nem a szökőkutas, meg vasalóvíz. Az a deszt. víz amire gondolsz... lúgosvíz az más...
2008. júl. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a víz a szervezetben lejátszódó savas folyamatokat kissé megfékezi, pl. gyomorsav-túltengés, köszvény, stb. A víz kémiai szerkezetét megváltoztatják. Ennek a víznek nagyon "sima" íze van. Állítólag babatervezésnél is érdemes előtte inni, lúgosítja a szervezetet, ami kedvez a baba-projektnek.
2008. júl. 7. 16:23
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Köszi a segítséget:)
2008. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
ioncserélt víz nagy mennyiségben életveszélyes! csak mondom. középsuliban biológia, fizika órán érdemes odafigyelni!
2008. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez a víz nem az a hagyományos "ioncserélt", desztillált víz, amire te gondolsz! Ez nem veszélyes, sőt, kifejezetten ajánlják!
2008. júl. 28. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
hát azért érdemes vigyázni vele,mert vannak olyan részei a testünknek amik savas kémhatásúak,pl a hüvely,a hüvelyflórának pedig kifejezetten árt a lúgosítás
2008. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Igaz, hogy régi kérdés, de ilyen baromságot.


A lúgos víz annyit tesz, hogy a víz pH-ja nagyobb, mint 7.

A desztillált víz csak H2O molekulákat tartalmaz.

Az ioncserélt víz meg mindenféle molekulát és iont, kivéve azt, amit kiszedtek belőle az ioncserélővel (kation vagy anion.) Ezért érzed "simának" az ízét mert kevesebb kation van benne... Laborban már kóstoltam tömény vasionos oldatot is, szörnyű íze van, pedig desztillált vízben volt csak néhány Fe3+ ion, semmi más.


Aki desztillált vizet akar inni, az tegyen desztvízbe egy szőlőszemet, és meglátja, hogy mi történik... vele ugyanaz történne, mint a szőlővel. 5 litert lehet meginni úgy, hogy még épp ne legyen káros.


Lúgosvizet, amit elektrolizáló berendezéssel állítanak elő, a legnagyobb baromság inni, ugyanis az a víz azonnal semlegesítődik a gyomorsavban!

Miért? Előállít egy ilyen iont: OH-

Ez bemegy a gyomorsavba, felvesz egy H+ iont, és lesz belőle H2O. Ez pedig egy vízmolekula... Az a vízmolekula meg többé nem bomlik szét a szervezetünkben.


Szóval igen, gyomorsav problémán segíteni fog a lúgos víz (tökmindegy, hogy ioncserélt-e) de szervezetet lúgosítani nem, mert nem is jut túl a gyomorsavon.

2010. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem meg a víz ivásához a gyomrod nem fog savat termelni, mivel a vizet nem kell megemészteni... Egyszerűen továbbengedi a vékonybélbe, és ott szívódik fel. Inni kell, és ha segít, akkor bárki bármit mondhat...
2010. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!