Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Méz és almaecet meghatározott...

Méz és almaecet meghatározott arányú keveréke gyomorsav problémák ellen valóban használ, mennyi pontosan ez az arány?

Figyelt kérdés
Állítólag Béky L. egyik könyvében van benne pontosan, nekem is ajánlották, kivettem a könyvet elolvastam, de nem találtam meg benne. Ki ismeri ezt a módszert? Valóban segít gyomorégés és reflux ellen?

2012. dec. 4. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A méz magában is segít. Apukám több mint 20 éve refluxos, minden reggel 1 evőkanál repcemézzel kezdi a napot(termelői, nem a bolti folyós sz.r) és teljesen jól van mióta csinálja, nem szed gyógyszert sem már.
2012. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az almaecet önmagában is használ, csak gondolom, mézzel könnyebb elviselni. innentől viszont tökmindegy, milyen arányban kevered.

De ha nem nagyon durva a helyzet, akkor a kefír a tuti, minden reggel meg kell inni egyet, és az enyhébb gyomorégést tök jól megelőzi.

2012. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reflux, kerülendő: méz...


[link]

2012. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mézek közül a repceméz az egyedüli ami hatásos esetenként. A többi meg azért kerülendő, mert a szokásos módon a méhektől elvett méz hangyasavat is tartalmaz, ami irritálja a nyelőcsövet, ha gyulladásban van.

Az almaecet külön is működhet, mindkettőnek más a hatásmechanizmusa.

2 teáskanályi almaecetet keverj el vízzel napi 3 alkalommal és idd meg. Ha már nincsenek tüneteid, átállhatsz a napi 1x2 teáskanálnyi adagra.

2013. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krosszarcu válasza:
A méz hangyasavat az ecet ecetsavat tartalmazfáji fog tőle ahasad!
2023. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!