Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha egy vegetáriánus bekerül a...

Ha egy vegetáriánus bekerül a kórházba akkor ott mit eszik mert ugye a legtöbb étel ottan húsból készül?

Figyelt kérdés
Szerintem nem kényszeríthetik rá,hogy húst egyen.Előre is köszönöm a normális válaszokat.

2012. dec. 30. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kényszerít senki semmit, nem kötelező megenni. De mivel van többféle diétás kaja, lehet hogy vega is van
2012. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem kényszerítenek, hogy megedd.

Viszont a kórházak sajnos nagyon szegények, nincs pénz arra, hogy a vegáknak külön főzzenek.

Ha nem eszed meg, akkor éhen maradsz, ha nem visz be kaját a családod.

2012. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
megeheted a köretet ha éppen olyan kaját adnak, de ha nem visz be neked a család kaját akkor bizony éhen maradsz...
2012. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Így van, reggelire a zsömlét, vaja, teát megeheted. Hogy ez mellé még egyáltalán kaptok-e szalámit az kérdéses.

Ebédnél a levest és a köretet nyugodtan megeheted, no meg azt a szelet kenyérkét, vagy zsömlét. A vacsi sem lesz telenyomva húsétellel, abban biztos lehetsz.


A mi kis városunkban, akár vega, akár normál étkezésű a beteg, ha bekerült a kórházba, és a család nap mint nap nem vinne be kaja-pótlást a betegnek, lehet hogy 5-10 kg-ot is fogyna a beteg, csupán a mindennapos éhezés miatt.

Olyan minimális mennyiséget és kalóriát adnak a betegeknek, hogy az még egy betegnek is kevés!

Tehát egy vega-család is nyugodtan készüljön arra, hogy minden nap, de legalább két naponta visz be kajapótlást. Azt mondják, a kórház nem hízlalda.

2012. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Én ettem a kórházban otthonról hozott kaját senkinek nem volt kifogása ellene, szerintem neked se tilos, meg hát ha kórházit ennél ami nem vega, nagy rá az esélyed hogy nem fogsz belehalni.
2012. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahol én kórházban voltam, ott volt külön vega kaja.
2012. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor kórházban voltam (sebészet), nekem úgy rémlik h csak reggelit meg vacsorát kaptunk, ami kimerült egy zsemlében, szalámiban vagy kockasajtban. Szüleim hozták a kaját. Kényszeríteni meg senki sem fog h megedd, és a legtöbb étel sem húsból van, sztem a kórházaknak baromira nincs pénzünk h húst adjanak a betegeknek.
2012. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de nem vagyok ám korházban,csak érdeklődtem
2012. dec. 30. 16:25
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze hogy nem te vagy OTTAN a korházba. Majd én leszek ettöl az OTTANtól korházba
2013. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs vega kaja és nincs, aki bevigyen ennivalót, akkor vásárolhatsz magadnak a kórházi büfében, vagy az étkezdében, ha van olyan.


Sok beteg van, akinek egyszerűen nem ízlik az ottani étel, az sem marad éhesen.

2013. jan. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!