Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogy hatnak a homeopátiás...

Hogy hatnak a homeopátiás szerek? Mit tartalmaznak azok a golyócskák, hogyan segítenek? Egyáltalán mit jelent az, hogy homeopátiás?

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A homeopátia alapelve szerint a hasonlót a hasonlóval kell gyógyítani, vagyis az a gyógyszer, amelyik meghatározott tüneteket képes egészséges emberben előidézni, az egy betegség során kialakult hasonló állapot gyógyítására is képes. Ez az úgynevezett hasonlósági szabály, igy a betegsegtöl függöen növenyi, övenyi, allati eredetü dolgot tartalmaz, amiböl nyerik a gyogyito hatast, de gyakorlatilag 12C felett ebböl nincs mar benne semmi - a lenyeg a rezgesen van.

Leggyakrabban tejcukor tabletták, golyócskák formájában kaphatók, de tejcukor érzékenyek számára szacharóz tabletták (nádcukor, répacukor) is rendelkezésre állnak. Mivel ezek a tabletták a nyelv alá téve feloldódnak, a homeopátiás szer közvetlenül a véráramba kerül


[link] - itt le van irva pontosan a higitas:

"Vegyünk egyetlen csepp koffeinoldatot, oldjuk fel 99 csepp vízben, és megkapjuk azt, ami a homeopátiás 'centesimal' (1C) hígításként ismert. Ennek az 1C hígítású oldatnak egy cseppje 99 csepp vízben oldva a 2C hígítás. Ennek a 2C oldatnak a víztartalma 99.99%, és csak 0.01% koffein. A 3C hígításnál 0.0001% koffein, a 4C-nél ez már 0.000001%. Homeopátiás termékeket általában 6C-től (0.000 000 0001%) 30C-ig lehet kapni (0.000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 1%), ami azt jelenti, hogy ilyen hígítású oldattal fröcskölik le a cukorgolyókat."

Minden hígítási fázis után összerázzak az oldatot tartalmazó üveget - ezt nevezik potencialasnak. A víz átadja a rezgéseit az oldatnak.

Tudományos alapja nincs, a modern tudomannyal egyelöre még nem megmagyarazhato. Bar Masaru Emoto vizkristalyos kiserletei, fotoi pont hogy bizonyitjak, többek között is is olvashato rola:

[link]

Meg a jozan paraszti esszel is eszrevesszük, hogy mas a hangulat (rezgese) "ragad rank" egy korhazban, mint egy jol sikerült szülinapi bulin. Tehat: "Ön dönt!" (mindenki maga) :)

2013. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Google a barátod,tehát nem értem miért itt vársz válaszokat (nem biztos szakértőktől) ahelyett hogy beírnád keresőbe hogy "homeopátia".Különben ha már a "válasz" gombra mentem írok választ is.A homeopátiák hatásosságának kérdésében megoszlanak a vélemények.Valaki azt állítja hogy csupán placebó a hatás és különben semmilyen kimutatható hatása nincs.Én ezt szakembertől hallottam.Aztán vannak azok akik azt mondják hogy nem is muszály tartalmaznia antianyagot mert elég ha az antianyag "lenyomata" benne vabn a kapszulában,és már e miatt is képes a szervezet elenanyagot termelni.Most pedi kitérek az öszetételre.A homeopátia hatalmas higítású vírus vagy halott vírus.Pont emiatt szokták ledegradálni miszerint már incs is a kész termékben az immunrendszer számára használható molekula.Ezt azzal szokták védeni hogy nem is kell mert a higítószerben lévő anyag is képes eljutatni az eredeti molekulák információit az immunrendszernek.Tehát nem baj ha a kiindulási anyagból semmi sincs a végtermékben.Nos ezt úgy mondom hogy nem vagyok szakértő.De remélem helyesen mondtam.
2013. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A golyócskák csak cukrot tartalmaznak, hatóanyagot nem. Igazából nincs bennük semmi, a placebohatást használják ki.
2013. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néhány személyes vélemény:


- én ragaszkodnék a tudományhoz.

- rengeteg 'alternatív', de tudományosan igazolt terápiás, gyógyászati megoldás létezik. Az alternatív szó nem találó, például a Hagyományos Kínai Orvoslás csak a nyugati orvoslás alternatívája, de valójában egy önálló, régebbi és megkockáztatom hatékonyabb módszer, ennek alternatívája a mi egészségügyi rendszerünk, orvoslásunk.


- a placebó hatás viszont komoly hatás. Érdemes számolni vele, sok gyógyszerről derült ki az évek során, hogy nincsen semmilyen pozitív hatások az adott betegségre, tehát ahol javulást értek el az kizárólag plecebó volt. Ettől függetlenül segítettek.

2013. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!