Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik az egészségtelenebben,...

Melyik az egészségtelenebben, az öblítő használata vagy a parfüm plusz testápoló?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdés jó:)Én igyekszem a legtermészetesebben élni,így több dolog kiszorult az életemből,ami addig esetleg természetes volt.Parfümöt például nem találok magamnak,mert mindegyiknek túl erős/mű már az illata,a testápoló pedig zavarna.Az öblítővel viszont nincs gondom,bár igyekszem okosan vásárolni,és keveset használni belőle.Én úgy vélem mindegyikből szed össze valami olyat a szervezet,amit szíve szerint kihagyna inkább.
2013. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dermatológiailag kipróbált anyagok , ezért nem károsítanak , de nem írom le , hogy miből készül a parfűm és a testápoló . Az öblítőszerek is tartalmazhatnak allergén anyagokat . Ezért azt javaslom, hogy a neked tetsző illatot ( levendula , jázmin, gyöngyvirág , citrom stb. ) alkoholos oldat formájában vásárold meg , majd egy törölközőre cseppentve tedd a ruháid közé . Azok átveszik az illatot .
2013. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Láb, testhajlat, hónalj szagok ellen vékonyan érdemes étkezési szódabikarbonáttal vékonyan bekenni a bőrt,

valamint a mosógépbe fele öblítőmennyiséget tenni, illetve fele mosópormennyiséget szódabikarbonátra cserélni, mivel nemcsak szagtalanít, hanem a mosópor tisztítóhatását is fokozza. Emellett a kevesebb mosóporral kevesebb visszamaradó töltelékanyagot, vegyszert és allergént hagyunk a mosott ruhákban. (Kapható belőle egykilós kiszerelés, ami így már sokkal olcsóbb...)

2013. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blossom Bright válasza:

Hello! :)


Ha valóban érdekel az egészséged (és a környezeted egészsége is, hiszen a kettő csak együtt értelmezhető igazán...), akkor nézz utána, hogy mi minden szörnyűséget tartalmaznak az öblítőszerek és a parfümök és a testápolók...


Az én véleményem (és a bőröm tapasztalatai) szerint a kérdésedben említett szerek mind egészségtelenek.


Mióta mosódióval mosom, és ecetes, illóolajos vízben öblítem a ruhákat, és testápolónak kakaóvajat, vagy sheavajat használok (utóbbiak 100%-ban azok, nem csak ezt tartalmazó kencék...), azóta nincs semmi probléma ezen a téren. :)

2013. febr. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!