Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha napokig nem alszok és sok...

Ha napokig nem alszok és sok kávét iszok lehet valami egészségügyi következménye?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ, hány napról és mennyi kávéról van szó, és van-e valami alapbetegséged. Ha a túl sok kávéval túlterheled a szíved, akkor lehet. Ha van valami alap szívproblémád (amiről esetleg nem is tudsz, mert még nem okozott tünetet), akkor is lehet. Ha csak egyszer játszod ezt el tíz évenként, akkor valószínűleg nem lesz maradandó káros hatása, vagy legalábbis nagyon kicsi (de persze a káros hatások összeadódnak.) Az, hogy valami konkrét, jól körülhatárolható káros hatást érzékelj, az még kevésbé valószínű. De rendszeresen semmiképp ne csinálj ilyet.
2013. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ezzel leterheled a szervezetedet, nem hagysz neki időt a regenerálódásra így legyengül az immunrendszered és könnyebben szedsz össze ffertőzéseket
2013. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A két előttem válaszol válasza igaz, de csak részigazságok.

Amit tudni kell a dologról.

Mesélnek olyanról, hogy alvás alfa, béta és gamma szinten.

Van ilyesmi, ez az alvás "mélysége".

Ezek váltogatják egymást.

A legjobb a mélyalvás.

A szervezet ilyenkor pihen, minimális "üzemmódon van" és regenerálódik. Több olyan enzim és egyéb biokémiai szer van a szervezetben, ami nélkül nagy bajok vannak és ezek közül több is a mélyalvás során keletkezik. (Pl.: van olyan anyag, ami a testsúlyt szabályozza - a genetikai adottságokon túl.


Lépjünk tovább.

Ha nem alszod ki magad, nem hagysz időt a szervezetednek a regenerálódásra, akkor tényleg gyengül a szervezeted.

Azért - csak hogy tudd a következményeket felmérni!

Napokig nem alszol. 5 nap után jönnek a rosszullétek, és kb. a 10. nap táján meghalsz.


Az alvás fontos!!!

Lehet hogy itt okoskodónak tartanak. Igaz, nem vagyok orvos. Pusztán csak munkamániás voltam, aki nagyon keveset aludt (napi átlag 18-20 óra munka után), és összeszedett néhány betegséget.

Alvási apnoés lettem, látens narkolepsziás,belszervi problémák, vérképzőszervi problémák, stb.

Súlyos és kórós elhízás, stb.

Soroljak még?

Amikor a szervezetben - ami egy egységes egész rendszer - valami borul, akkor rövid időn belül borul a többi is.


Javaslatom? Már csak azért, mert ilyenkor kérik a megoldást is. Tessék!

Koromnál fogva mondhatom, hogy ne légy hülye édes fiam!!!

Nagyon szar és nagyon (!) drága 45 évesen 15 féle gyógyszert szedni, állandóan rosszul lenni, mondjuk 70 és 240 közötti ingadozó vérnyomással, szar emésztéssel, stb.


Ha gondolod, utána olvashatsz a szakanyagnak.

A keresődbe írd be, hogy alvászavar, alváshiány.

Információt kaphatsz arról a "pokolról", amit én megjártam...

2013. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
epilepsziás rohamot is kaphatsz
2013. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A legrosszabb eü. probléma lehet: a halál :s

Szerintem aludj, és ne igyál annyi kávét. Max kettőt egy nap.

2013. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!