Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi az igazság, a reális, jó...

Mi az igazság, a reális, jó logika a biokozmetikumokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok,szeretnék vigyázni a szervezetemre, egészségemre, bőrömre, és már fiatalon szeretném elkezdeni.

Sokat olvastam arról, hogy a sok bolti tusfürdő, sampon, szappan, kozmetikumok teli vannak bőrirritáló, káros anyagokkal, kiszárítják a bőrt, zsírosítják a hajat, elterjedt a Sodium Lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, parabénekről, szín- és illatanyagokról, kőolajszármazékokból kivont (?) összetevőkről szóló rengetek elbizonytalanító tanulmány, írás a neten. Kerülök mindent, ami káros az egészségre (dohányzás, csipszek, kóla, cukrozott löttyök), kaját is inkább zöldségekből, gyümölcsökből csinálok, főzeléket főzök magamnak, de nem csak belülről, hanem kívülről is szeretném megóvni az egészséget.

Én is inkább az mellett állok, hogy nem jók ezek a kemikáliák, de itt jön a dilemma. Sok millió ember használja őket, mégsem halt még bele senki a bolti tusfürdőkbe, samponokba...Itt van két érv, és nem tudok dűlőre jutni.

Szóval simán lehet az, hogy a multinacionális cégek, gyártók a hatalmas vagyon érdekében szemrebbenés nélkül forgalmazzák termékeiket, és tényleg mosogatószerben fürösztik a jónépet, meg kőolajszármazékokat kenetnek a nők képére, rengetek oldalon lehet olvasni ezekről a káros összetevőkről a kozmetikumokban.

A másik oldalt meg ott van az, hogy a biotermékek forgalmazásából is marha jól meg lehet gazdagodni, beetetik az embereket, világszerte "kampányolnak", hogy húú vigyázzatok, méregben fürdötök, 40 évesen ráncosak lesztek és kikészítitek a bőrötöket a sok kemikáliával, és arra ösztönzik az embereket, hogy megvegyék a "hú, de bio" termékeket (megjegyzem, én is kézzel készített szappannal fürdök, sampont nem használok, hanem saját magam készítem el). Na de mi van, ha csak megvezetnek minket, azért, hogy megvegyük Lady Natur termékeit?

Lehet, hogy ezek a "mosogatószerek" valóban károsak bizonyos mennyiségben, de abban a koncentrációban, amiben a flakonokban vannak? A vízbe is bele lehet halni(ez túlzás), ha megiszunk egy nap vagy 15 litert, úgy felborul az ion-háztartásunk, hogy csuhaj.

Most akkor mi van?

Én szívesen kenem a fejemet kence-fince helyett élesztővel meg citrommal, csalánnal, esettel öblítek hajat, főzök is akár szappant, abban a tudatban/hitben, hogy így megkímélem magamat a káros szerektől (amit nagy pénzekért forgalmaznak a nagy cégek, és simán nem érdekli őket hogy szétroncsoljuk a bőrünket hosszú távon), de mi van, ha mindez felesleges, és épp hogy a bio-k csinálnak bohócot belőlünk?

Hol vannak kutatások, bizonyítékok arra, hogy ezek a káros szerek tényleg károsak, és elraktározódnak bennünk?

Tud esetleg valaki erről valamit mondani? Valamilyen tájékoztatást nyújtani? Már annyira fúrja az oldalamat a kíváncsiság. :D


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :)



#életmód #natur kozmetikumok
2013. máj. 3. 13:25
 1/2 Higgany ***** válasza:
Amit ma "bio" jelzővel illetünk, arra a nagyszüleink pár éve csak azt mondták, hogy kaja...
2013. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mai világban mindenre és mindennek az ellenkezőjére találsz "megdönthetetlen" bizonyítékot. Legjobb, ha a saját megítélésedre bízod a dolgokat. Én persze könyen beszélek, pasi vagyok, nálam a fürdőszoba csak fürdésre , meg borotválkozásra való, az eleségem javát pedig saját magam termelem. Ja, jut eszembe, fogkrémet nem, inkább fogport használok, amiben nincs fluorid.
2013. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!