Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mire jó az oxigénnel dúsított...

Mire jó az oxigénnel dúsított ásványvíz, mért jobb, mint a sima ásványvíz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Az ásványvízre eleve nem mondanám azt, hogy jó.

Azért jobb az oxigénnel dúsított víz, mert az oxigént az ember 3 féle módon tudja felvenni. Légzéssel, bőrön keresztül és a gyomorban. Ez utóbbiban segít az oxigénes víz.

2009. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mért nem jó szted az ásványvíz?(csapvízről hallottam, hogy nem ajánlatos fogyasztani, de ásv.vízről még nem) én eddig csak jót hallottam az ásványvízről......
2009. szept. 30. 14:43
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

az oxigénes víz parasztvakítás. Amennyiben a víz kristályszerkezete rendben van, akkor saját maga képes a szükséges oxigént felvenni. Ha valaki ért a horgászathoz, az tudja, hogy a vizek (halastavak) oxigéntartalma napszakonként is változik, illetve a különböző mélységekben eltérő. Ez befolyásolja, h a halak a víz felszínen vagy a mélyben vannak. Ne higgyük, h az oxigénnel túldúsult víz jó a halaknak. Akkor miért enne jó az embernek?

A gond az, hogy a vizeink nem harmonikus kristályszekezetűek, emiatt nem elég hatékonyak a szervezet egészségének megőrzésében. Pl. a kaqun oxigénes víz sem csupán az oxigéntartalma, hanem az energetizálása során nyer hatékonyságot.

A PI víz egészségesebb a dúsított vizeknél.

[link]

2009. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem elég értelmetlen dolog az oxigénes ásványvíz. Józan parasztésszel gondolkodva: oxigénre szüksége van ugye a szervezetünknek, nagyon is, ezért van egy szervünk, ami oxigén felvételére hivatott: ez a tüdő. Tudomásom szerint a tüdő léghólyagocskáit sok-sok apró ér hálózza be, és a vérünk veszi fel az éltető gázokat. Miért kéne akkor vízzel, az emésztőrendszeren átpréselve bejuttatni az oxigént? Persze lehet, hogy van némi haszna, de annyit szerintem egy kis séta is ér a friss levegőn.
2009. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

10-02 16:22


Ez teljesen így van!!


Az Oxigénes víz csak egy marketingfogás, a csapvízről meg azért hallasz olyanokat hogy nem ajánlatos fogyasztani mert az ásványvíz gyártók reklámlobbija terjeszti ezt!!


Nem hallottál még rosszat az ásványvízről?


Hát akkor keress rá hogy rádioaktív ásványvíz, vagy ipari víz

2009. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Olyan, hogy oxigénnel dúsított víz nem létezik. A víz is egy kémiai anyag ami adott hőmérsékleten és nyomáson adott mennyiségű oxigént képes oldani. Tehát annál a fizikai-kémiai állandónál nem lehet több vízben oldott oxigén. Más kérdés persze, hogy ha pl. hegyi patakból iszol, ahol a gyors áramlás miatt keveredik a víz és buborékokat tartalmaz, de a palackozott víz nem ilyen. Amúgy az előző hozzászólónak teljesen igaza van: azért van tödőnk, mert ott a legjobb hatékonyságú az oxigénfelvétel. Az emésztőrendszeren keresztül elenyésző.
2009. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Radioaktív vizek gyógyító hatását sugárzó energiájuk okozza. A szervezetbe jutó radioaktivitás olyan kismértékű, hogy kóros elváltozásokat nem okoz. A sugárzó energia ingerhatása a sejteket olyan reakcióra készteti, amelyekre különben nem lennének képesek. A természetben előforduló rádium bomlásterméke a radon emanáció, ami tulajdonképpen illékony, gáznemű anyag. A radontartalmú vizek számaránya a legnagyobb a természetben előforduló radioaktív vizek között. A radontartalmú vizekben keletkező radioaktív anyagok rövid ideig tartó, igen kis intenzitású, a szervezetre ártalmatlan sugárzást bocsátanak ki.

Az oxigénes vízre semmi szükség, business az egész, egyébként még az íze is pocsék.

Úgyhogy csak nyugodtan idd az ásványvizet!:)

2009. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"én eddig csak jót hallottam az ásványvízről......"


Akkor valami nálad nagyon nincs rendben. Jártál mostanában fül orr gégésznél? Használsz fültisztítót?

2012. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem elég értelmetlen dolog az oxigénes ásványvíz. Józan parasztésszel gondolkodva: oxigénre szüksége van ugye a szervezetünknek, nagyon is, ezért van egy szervünk, ami oxigén felvételére hivatott: ez a tüdő. Tudomásom szerint a tüdő léghólyagocskáit sok-sok apró ér hálózza be, és a vérünk veszi fel az éltető gázokat. Miért kéne akkor vízzel, az emésztőrendszeren átpréselve bejuttatni az oxigént?"


Attól, hogy te még nem hallottál az őserdők kiirtásáról, sajnos ez még egy nagyon is létező jelenség marad.

2012. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Semmivel nem jobb az oxigénnel dúsított ásványvíz, ahogy már többen is leírták ez csak marketingfogás. Ugyanis semmilyen hatással nincs szervezetünkre, a gyomorban ugyanis nem szívódik fel..egyszerűen kiböfögjük. Ha valakit bővebben is érdekel a téma, itt olvashat róla: [link]
2013. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!