Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A gyógyteák és az élvezeti...

A gyógyteák és az élvezeti teák között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Egyiket sem filteres formában vásárolnám meg, mert az kevésbé értékes. Az élvezeti teának nincs jótékony hatása? Akkor mi értelme fogyasztani?
2013. máj. 11. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
ÖÖÖ...talán...hm....az élvezetért?:D
2013. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) Mindkettőnek tea íze van. Én a gyógyhatás miatt fogyasztanám, de múltkor átküldtek a teaboltból a bioboltba, ha pl. fogyasztó teát szeretnék akkor ott vegyek, mert a teaboltban élvezeti teák vannak. Vagyis a teaboltban vásárolt zöldteát ne is igyam mert nincs hatása? Csak az íze miatt? Nem értem. Nem vagyok egy nagy teázó.
2013. máj. 11. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát bizonyos hatásai minden zöldteának vannak. Pl. vízhajtó hatása, meg élénkítő hatása a coffein miatt (ha nem coffeinmentes persze), meg antioxidánsokat is tartalmaz, gy elvileg minden zöldtea egészséges.

De a "gyógyteák" azok kifejezetten gyógynövényekből készülnek, bizonyos hatásaik miatt isszák, nem az ízükért (a legtöbb elég szar ízű). Pl. kamillatea (mondjuk az nem rossz szerintem), palástfű, cickafark meg ezeregy féle gyógynövényből van még tea.


Teaboltokban sima és ízesített zöldteák, fekete- és gyümölcsteák vannak.

A bioboltokban, drogériákban, gyógynövényboltokban meg gyógyteák.

2013. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az azért messze nem igaz,h az élvezeti teáknak nincs jótékony hatásuk. Számtalan van. Erről,ha rákeresel a neten is találsz írást. A különbség a 2 teaféle között az,h a gyógyteák különféle gyógynövényekből készülnek,amik jó hatással vannak különböző betegségekben,állapotokban. Az élvezeti teák nem betegség specifikusak, a jó hatásuk is általános a szervezetre.
2013. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!