Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Pikkelysömörre milyen testszap...

Pikkelysömörre milyen testszappant ajánlotok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de én konkrétan olyan szappant keresek ami tusoláshoz jó :)
2013. máj. 14. 00:58
 3/9 anonim válasza:
Én az Alora Natúra szappanjait ajánlom. Természetesek, illatanyagmentesek, és ápolják a bőrt, kíméletesen tisztítanak. Bár én nem pikkelysömörre használom őket, hanem pattanásra, de arra nagyon jó, és úgy láttam, hogy pikkelysömörre is kínálnak megoldást.
2013. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne szappant használj, mert mindegyik szappan szárít, még a ''natúr'' is!


Használj mosakodókenőcsöt: Ung. hydrophill. nonionic.

2013. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Előttem szóló! Nem mindegyik szappan szárít!!!! Pikkelysömörre én ezt ajánlom (holt-tengeri iszap szappan az emanufaktúrától), ezzel nyugodtan zuhanyozhatsz, arcot és kezet is moshatsz. Kifejezetten ekcémás, pikkelysömörös bőrre való, így egyáltalán nem fogja szárítani a bőrödet. Inkább a tusfürdők et kéne szerintem elhagyni, mert azok viszont többségében szárító anyagokat tartalmaznak, így erősíthetik a tüneteidet.

remélem hamar helyrejön a problémád! sok sikert! :)

2013. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig igen, mert minden szappananban van egy anyag, ami szárítja a bőrt(aszem NaOH, vagy valami hasonló). Én 16 éve vagyok pikkelysömörös, sokféle szappan kipróbáltam már(kecsketejes, natúr, olíva olajas, shea vajas, hol-tengeri, iszapos, kátrányos, kénes stb...), de mindegyik szárított, vagy még több folt jött tőle elő. Vannak kifejezetten pikkelysömörre kifelylesztett tusfűrdők pl. psorioderm, de ezek drágábbak. Ne várd hogy egy tusfűrdőtől, vagy szappantól kevesebb foltod lesz, mert csak a szteroidos kence használ sajnos.:(
2013. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Hajjaj, utolsó véleményezőnek írnám ismét, hogy nagyon tévedsz és az ismereteid sem teljesek! Illetve butaságokat is írsz, mert a szteroidos krémeket, cuccokat ha lehet kerülni kell és kiváltani természetes megoldásokkal, mert hosszú távon mérgezőbb és károsabb a szervezetedre. Nem minden szappanban van NaOH, nézd csak, ebben pl. nincs: [link]

Az NaOH-t pálmaolaj elszappanosításával helyettesítik. Ha elfogadod a segítségemet, és megfogadod a tanácsomat, akkor tudok Neked segíteni. Ez a szappan NEM SZÁRÍT!!! kifejezetten ekcémás, pikkelysömörös és száraz bőrűek számára készült. A tusfürdőket szerintem inkább hagyd el, mert azok viszont SLS és egyéb anyagokat tartalmaznak, amik szárítanak, és szépen erősítik az ekcémás, pikkelysömörös tüneteidet. Hidd el, hogy van jó szappan a problémára, csak meg kell találni!

2013. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 reka2012 válasza:

Nekem ez vált be! Tusoláshoz jól használható, én jelenleg is használom:

[link]

2014. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hodási mihály válasza:
16 éve vagy sömörös miért nem kéred a börgyogyásztol a gyogyszeres kezekést nagyon durva de használ
2017. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!